شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/13 21:12:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع بانوان بسیجی:

توسل به بزرگان دین نباید فقط به صورت زبانی باشد

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که یکی از راههای که می توان نسبت به مکاتب آگاهی کسب کرد، شناخت همین انسانهای برگزیده است.

 علی لاریجانی در جمع بانوان بسیجی ویژگی های حضرت فاطمه (س) را برشمرد و گفت: از شخصیت حضرت فاطمه (س) سخن گفتن سخت است. ایشان مثل دیگر انسان ها نیستد که بتوان به راحتی تمام ابعاد ایشان را ترسیم کرد.

رئیس مجلس با بیان اینکه شناخت شخصیت حضرت فاطمه (س) زمانی است که بخشهای مختلف وجوه شخصیتی ایشان را بشناسیم، تاکید کرد: یکی از راههای که می توان نسبت به مکاتب آگاهی کسب کرد، شناخت همین انسانهای برگزیده است.

وی با بیان این که باید واقعیت مکاتب را با هم مقایسه کنیم، تاکید کرد: علو فکر اسلامی را زمانی می توان فهمید که به این سوال پاسخ داد که چرا این آیین (دین اسلام) آیینی کامل است.

لاریجانی گفت: یکی از نکات مهم شناخت شخصیت برگزیدگان مکاتب، شناخت تاثیرات آنها در عالم تکوین است.

 وی با بیان این که تمسک به معصومین باعث می شود که دریایی از معارف را بیابیم تاکید کرد: این که ما به این برگزیدگان توسل می کنیم لقلقه لسان نیست؛ اینها موجودات واسط بین این عالم و عالم دیگر هستند.

رئیس مجلس گفت: علت توسل ما به آنها نقش آنها در عالم تکوین است. اینها واسطه فیض الهی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه، آنچه که باعث عزت می شود روحیه جهادی است گفت: سایر کشورها به دلیل این که لباس جهاد را از تنشان درآورده اند نمی توانند به خود بگویند که ما باعزت زندگی می کنیم.

لاریجانی در ادامه سخنانش به مساله حجاب پرداخت و با بیان اینکه گاهی برخی تصور می کنند مساله حجاب محدودیت است، به سابقه تاریخی حجاب در غرب و ایران باستان اشاره کرد و گفت: لباس چه برای مردان و چه برای زنان لباس وسیله خود نمایی نیست؛ بلکه ابزاری برای استتار است.

وی با بیان این که چرا این نگاهها در غرب تغییر کرد، گفت: نگاه غربی ها به انسان و جامعه تغییر کرد و خانواده حریم خصوصی خود را از دست داد.

لاریجانی با بیان اینکه حجاب در تفکر اسلامی به معنای پرده نشینی برای زنان نیست بلکه حضور آگاهانه برای شخص است، تاکید کرد:  باید مدل اسلامی در انسانها چه زن و چه مرد را در اطراف مبانی خودمان مورد بررسی قرار دهیم.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تهیه مد لباس برای پسران گفت: متاسفانه مد شده که به جای عکس "چه گوارا" عکس "شهید فهمیده" و سرداران شهید را طراحی می کنند. این حرکت بدین معناست که ما فلسفه این امر راقبول داریم.

وی ادامه داد: آیا اگر عکس عوض شد درد ما هم عوض می شود.چرا در این مورد سوال نکردیم که لباس جای نمایش است یا جای استتار؟ این روش، روش الگوی وصل پینه ای است.

لاریجانی در ادامه با بیان این که مسئولان در کشور بیشتر در معرض لغزش هستند گفت: نباید اینگونه باشد که تصور شود برخی مصونیت دارند. باید بدانیم علوی نسبت به دیگران نداریم. امر به معروف و نهی از منکر ابتدا باید نسبت به اولیاء کشور باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet