روز مجلس
1389/03/14 10:41:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

امام (ره) همواره بر قانونمداری تاکید داشتند

**نورا گفت: کشور ما در بسیاری از موارد بیشتر از ۹۰ درصد حرکتش همسو با آرمان‌های امام خمینی (ره) است اما برخی موارد را هم باید ضرورتا بازنگری صورت گیرد.

عباسعلی نورا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه در اکثر موارد همسو با نظریات و آرمان های امام خمینی رفتار کرده ایم، گفت: البته مواردی هم بوده که بعضا یا نتوانسته ایم آن را اجرای نماییم و یا شرایط برای اجرای آن فراهم نشده بود.

نورا با بیان این که حرکت در مسیر بیانات امام خمینی حرکت به سوی اسلام ناب محمدی است گفت: نگاه امام نگاه مردم سالاری بسیار دقیق، مبتنی بر ایدئولوژی بر گرفته از اسلام بود.

وی گفت: به نظر می رسد که نتوانسته ایم فضا را برای چنین شرایطی فراهم نماییم و برخی افراد که اختلاف سلائق دارند فضا را برای گروههای مقابل خود فراهم نکرده اند.

نماینده زابل با بیان اینکه فضای کشور برای افکار مختلف فراهم نشده است گفت: ضرورت دارد که یک شرایط برای حضور همه جریانات فکری و سیاسی که برگرفته از اهداف امام خمینی است در کشور فراهم شود.

نورا با بیان اینکه باید از امکانات کشور به صورت بهینه استفاده نماییم تصریح کرد: باید از هزینه کرد منابع مالی به درستی اطلاع داشته باشیم به نظر می رسد که روز به روز از هزینه کردها (بهره وری) فاصله می گیریم و بهره وری کشورمان روز به روز کاهش می یابد و یا ثابت مانده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه با بیان اینکه لطمه به اسطوره های انقلاب جزو آرمانهای امام خمینی (ره) نبود گفت: پس از از دست دادن حضرت امام(ره)، تمام تلاش بر این بود که اسطوره های انقلاب ضربه نخورند. نباید به این دلیل اینکه که یکی از اعضای خانواده یک نفر با مشکلی مواجه شده است سابقه و خدمات او را نادیده گرفت.

نورا با بیان اینکه دیده می شود که اسطوره های انقلاب در حال حاضر توسط خودمان در حال نابودی هستند گفت: در زمان حضرت امام، «علی تهرانی» برای نظام و کشور مشکلاتی ایجاد کرده بود؛ اما حضرت امام هیچگاه این موضوع را به نزدیکان ایشان نسبت نداد؛ اما متاسفانه اگر امروز خطایی در یکی از اعضای خانواده اتفاق بیفتد به جای اینکه فرد خاطی را تنبیه کنیم اسطوره انقلاب را زیر سوال می بریم.

نماینده زابل با بیان این که امام خمینی فرزندان صالح برخی افراد خاطی را مورد تفقد خود قرار می دادند تصریح کرد: امروز شاهد این موضوع هستیم که حتی فرزندان انقلاب هم به خاطر یک نقد و انتقاد بر مبنای اصول مورد سوال واقع می شوند و این موضوع فضا را روز به روز برای فرزندان انقلابی که از یک جهت فکری خاصی برخوردار نباشند تنگ می نمایند و وقتی این زاویه تنگ می شود قطعا جهان شمولی آن زیر سوال می رود.

عباسعلی نورا با بیان اینکه جهان شمولی نگاهها برای حضرت امام خمینی مهم بود گفت: تمام ملت ایران برای امام خمینی مهم بودند و ایشان همه را به یک چشم پدرانه نگاه می کردند که از اصول صحیح انقلاب خارج نشوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه کشور ما در بسیاری از جهات پیشرفتهای خوبی داشته است گفت: نباید این پیشرفتها را دست کم گرفت.

وی با بیان اینکه باید تلاش کرد که بازماندگان اسطوره های انقلاب به درستی هدایت شوند، تصریح کرد: نمی خواهم بگویم که همه این فرزندان اگر کار خطایی انجام می دهند آن را بپذیریم؛ بلکه باید فرزندان آنها را با منطق و آرامش به راه انقلاب هدایت کرد.

نماینده زابل و زهک در ادامه با اشاره به تاکیدات امام خمینی بر اجرای صریح قانون خاطرنشان کرد: امام راحل همیشه تاکید داشتند که متکی بر قانون حرکت نمایید، قانونمدار باشید و از قانون تخطی نکنید؛ اما می بینیم که در حال حاضر در کشورمان تخطی از قانون عادت شده و بدعت گذاری شده و این بدعت ممکن است ریشه های دموکراسی و مردمسالاری دینی ما را ضربه بزند.

نماینده زابل با بیان این که در مجلس از زمان تصدی لاریجانی به عنوان رییس تاکید بر اجرای قانون افزایش یافته گفت: باید توجه بیشتری به قانونمداری نماییم و همت خود را در اجرای قانون سوق بدهیم و در صورتی که قانون اشکالی دارد می توان اصلاحیه برای آن تدوین کرد؛ نه اینکه از قانون تخطی نماییم.

وی با اشاره به اینکه نباید نگاههای سلیقه ای خود را به جای قانون اعمال نماییم، گفت: متاسفانه دیده می شود که قبل از اینکه قانونی تصویب شود حرف و حدیث هایی شنیده می شود که مثلا این قانون برای آینده کشور مشکل ایجاد می کند.

نورا تصریح کرد: احساس می کنم بخشهای مختلف نیاز به یک بازنگری دارد.

وی با بیان این که باید در بخشهای مختلف کشور یک آسیب شناسی صورت گیرد، افزود: باید آسیب شناسی تحقیقاتی صورت گیرد نه اینکه به صورت سیاسی به بخشهای مختلف نگاه کنیم، نگاه سیاسی نگاه خوبی نیست.

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: در کشور باید کارشناسان و محققان بی طرف نگاه های امام راحل را با رفتارهای امروز مقایسه کنند و تفاوت ها را گزارش کنند، این یک ضرورت زمان است که در غیر این صورت با چالش مواجه شویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet