روز مجلس
1389/03/14 10:47:00
سرویس سیاسی
رهبر:

نظارت مجلس ابزاری برای تخریب سایر دستگاه‌ها نیست

**عضو فراکسیون بانوان مجلس، نظارت جزو وظایف مجلس است و نباید تصور شود این وظیفه ابزاری برای تخریب سایر قواست.

فاطمه رهبر نماینده تهران در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیست و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) گفت: در دیدگاه امام (ره) مجلس شورای اسلامی در راس امور بوده و در واقع ایشان مجلس را عصاره فضایل ملت توصیف کردند که این نشانه اهمیت و جایگاه مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: مجلس تبلور دیدگاه های ملت است و به همین دلیل مجلس را خانه ملت می نامند و امام راحل در ادوار مختلف نسبت به اهمیت و نقش مجلس تذکرات مهمی دادند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ما نمایندگان باید با سرلوحه قرار دادن افکار و اندیشه های بلند امام راحل نسبت به انجام وظایف تقنینی و نظارتی، حساس، دقیق و پیگیر باشیم و در انجام این امور کوتاهی نکنیم؛ چرا که انقلاب اسلامی میراث گرانقدر آن امام سفر کرده است که ما باید پاسدار حقیقی آن باشیم.

رهبر گفت: امروز نمایندگان مجلس باید بیش از همیشه به انجام وظیفه خود در قانونگذاری و نظارت بر امور تاکید داشته باشند و مانع از بروز انحرافات و تخلفات در هر زمینه و هر قوه ای شوند چرا که امام همواره بر اجرای قانون تاکید داشتند.

نماینده تهران تاکید کرد: سایر قوا نباید نسبت به اعمال وظیفه نظارتی مجلس شورای اسلامی حساسیت نشان دهند و آن را نوعی رقابت و یا فعالیت تخریبی تلقی کنند و چه بهتر است که با روحیه همکاری نسبت به این مسائل رفتار کنند.

وی افزود: امام راحل و همچنین خلف صالح ایشان حضرت آیت الله خامنه ای تاکید داشتند، مجلس باید بتواند در راستای ایفای نقش مهم و اساسی خود چه در بخش قانون گذاری و چه در بخش بسیار مهمتر یعنی نظارت از تمام ابزارهای قانونی خود استفاده کند و نباید فضایی ایجاد کرد که نمایندگان نسبت به این امر مهم خدای ناکرده سست شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet