هدر اصلی
1386/11/03 12:55:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

موسوی سرچشمه: مردم با انتخاب افراد اصلح رشد سیاسی خود را به جهانیان ثابت نمایند

نماینده مردم فیروزآباد، قیر و کارزین و فراشبند گفت: از مردم می‌خواهم که با شور وصف‌‌ناپذیری در انتخابات هشتمین دوره مجلس شرکت کنند و با حضور خود امید آمریکا و دیگر دشمنان را به یأس مبدل نمایند و با انتخاب افراد اصلح یکبار دیگر رشد سیاسی خود را به جهانیان ثابت نمایند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق "سیدیونس موسوی‌سرچشمه" سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

سلام علیکم

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

بسم الله الرحمن الرحیم

عن ابی عبدالله الحسین (علیه‌اسلام) قال: اتقوا هذه الاهواء التی جماعها الضلاله و میعادها النار.

از هوسهای شیطانی که مجموعه آنها گمراهی و سرانجام آنها آتش است بپرهیزید.

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست                     این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست

با عرض تسلیت به مناسبت عاشورای حسینی و اسارت اهل بیت او و شهادت حضرت امام سجاد (علیه‌السلام) و عرض سلام به ارواح شهداء و امام شهداء، امام خمینی (رضوان‌الله‌تعالی‌علیه) و آرزوی طول عمر و صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری و آرزوی دوام و اقتدار دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

اقدامات جنایتکارانه اسرائیل علیه مردم بیدفاع فلسطین را محکوم می‌نمایم و از همه انسانهای آزاده جهان می‌خواهم که به حمایت از مردم ستمدیده فلسطین بشتابند و از فاجعه نسل‌کشی جلوگیری نمایند.

همکاران گرامی! در وضعیت فعلی مصلحت ایجاب می‌کند که نطقها و صحبتها و بیانات بگونه‌ای باشد که خدای ناخواسته دشمن شاد نشود. زیرا این حرکات موجب ضعف دولت و نظام می‌گردد. مردم به این مجلس دل بسته‌اند زیرا مجلس خانه آنهاست. تمام گفتار و افعال و حرکات ما نمایندگان باید مورد رضای خدا و بندگان صالح او باشد.

از مردم شریف و بزرگوار ایران می‌خواهم که با شور وصف‌‌ناپذیری در انتخابات هشتمین دوره مجلس شرکت کنند و با حضور خود امید آمریکا و دیگر دشمنان را به یأس مبدل نمایند و با انتخاب افراد اصلح یکبار دیگر رشد سیاسی خود را به جهانیان ثابت نمایند.

از همه کاندیداها می‌خواهم که با تبلیغات اسلامی و عقلایی وارد صحنه رقابت شوند. از تهمت و افترا و وعده‌های دروغ اجتناب نموده و ثابت نمایند که بعنوان نمایندگان مردم انقلابی ایران اسلامی، لیاقت و شایستگی ورود به خانه ملت را دارند.

از دولت جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد بویژه وزارت کشور می‌خواهم که با عزمی راسخ از آراء مردم که سمبل عزت و آزادی و استقلال و بزرگواری است جداً حفاظت نمایند. بنده از باب "من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق" از تلاش و جدیت دولت عدالت‌محور دکتر احمدی‌نژاد که حقاً در رفع مشکلات کشور بویژه مسأله عمرانی و فرهنگی خوب عمل کرده است تشکر می‌نمایم و از جناب آقای رئیس جمهور می‌خواهم که در رفع معضلات اجتماعی بویژه مشکلات بیکاری، فقر و کنترل تورم همه توان خود را بکار گیرند.

از وزارت نفت و راه و ترابری بخاطر محور شیراز ـ فیروزآباد ـ فراشبند ـ عسلویه که یک محور اقتصادی و شریان حیاتی است تشکر می‌نمایم.

از رئیس جهمور محبوب می‌خواهم توجه بیشتری به کشاورزان و باغداران داشته باشند. چون وضعیت این قشر زحمتکش بسیار نامناسب است. زیرا قیمت ماشین‌آلات و نهاده‌های کشاورزی بسیار بالاست، بطوریکه کمر این عزیزان را شکسته است و اصلاً درآمد آنها با هزینه کشاورزی و باغی بهیچوجه همخوانی ندارد.

جناب آقای رئیس جمهور! آیا تابحال به فکر دامداران و عشایر سیار افتاده‌اید؟ که چگونه در بیابانها بدون برق و آب شرب سالم مثل انسانهای اولیه زندگی می‌کنند و مایحتاج جامعه را فراهم می‌نمایند، دستور فرمایید تا جو و علوفه را جهت دامهایشان به قیمت مناسب در اختیار این قشر غیور و زحمتکش قرار دهند و لااقل سهمیه سرانه آرد را بطور عادلانه برای آنها تأمین نمایند.

و در رابطه با برق‌رسانی به روستاهای اسکان یافته عشایر دستور فرمایید تا اینقدر مسؤولین شرکت توانیر سختگیری نکنند، تا روستاهای زیر 20 خانوار هم از نعمت برق بهره‌مند شوند.

برای آبرسانی به عشایر چه برای شرب خودشان و چه برای دامشان نیاز مبرم به تانکر می‌باشد دستور فرمایید تا تعدادی تانکر خریداری شود و در اختیار ادارات امور عشایری قرار گیرد.

جناب آقای رئیس جمهور! نظارت بیشتری روی بانکها داشته باشید. زیرا به دستورالعمل جنابعالی و و حتی مصوبه مجلس هم عمل نمی‌کنند. و لذا مردم برای گرفتن وام و حتی تسهیلاتی که در سفرهای استانی برای هر شهرستان مقرر گردیده بسیار در زحمت می‌باشند و اصلاً کسی جواب مناسبی به آنها نمی‌دهد.

آقای رئیس جمهور! شرکتهای بیمه به کشاورزان و باغداران ظلم و اجحاف می‌کنند. زیرا حق بیمه را نسبت به سال 85 سه برابر نموده‌اند، در حالیکه شرایط و میزان پرداخت خسارت به خسارت‌دیدگان فرقی نکرده است. از دولت می‌خواهم که جلوی صادرات مایحتاج عمومی و مصالح ساختمانی را بگیرند. زیرا این صحیح نیست که مردم خودمان در زحمت باشند و دیگران در آسایش و از طرف (دیگر) افتخار نماییم که درصد صادرات غیرنفتی اینقدر نسبت به سال قبل زیادتر شده است.

از مجلس و دولت می‌خواهم که به اقشار آسیب‌پذیر بویژه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و جانبازان و خانواده محترم شهداء و بسیجیان توجه بیشتر نمایند. زیرا به فرموده امام (رضوان الله تعالی علیه) انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی مال همین اقشار است.

اینک که فصل بودجه است؛ از مجلس و دولت می‌خواهم که بودجه بیشتری برای سازمان تبلیغات و دفتر تبلیغات و شورای مدیریت حوزه و و امور مساجد و نهاد سیاستگذاری ائمه جمعه در نظر بگیرند. زیرا همه بار مسؤولیت فرهنگی، تبلیغی جامعه روی دوش همین سازمانها و نهادها می‌باشد. لذا باید امکانات بیشتری در اختیار آنان قرار گیرد.

از وزیر محترم نیرو می‌خواهم که نسبت به تکمیل سد سلمان و شبکه‌های زیر سد و همچنین سد تنگاب و شبکه‌های آن جدیت بیشتری نمایند و بودجه بیشتری جهت پرداخت بدهیهای معوقه آن در نظر بگیرند و دستور فرمایند تا عملیات خط انتقال آب سد تنگاب به میمن که از مصوبات سفر هیأت محترم دولت است، شروع گردد و دستور شروع عملیات خط انتقال آب شرب از سد سلمان به شهر قیر را صادر فرمایند.

و از وزیر محترم بهداشت و درمان می‌خواهم که در تأسیس و راه‌اندازی آموزشکده گیاهان دارویی میمن جدیت فرمایند و در شبانه‌روزی شدن درمانگاه شهر کارزین که قبلاً موافقت فرموده‌اید تسریع گردد.

ضمن تشکر از دکتر جاسبی از ایشان می‌خواهم که در راه‌اندازی دانشگاه آزاد میمن تسریع فرمایند. از وزیر محترم راه و ترابری می‌خواهم که دستور شروع عملیات (06) کنارگذر فیروزآباد و جاده فیروزآباد به فراشبند را صادر فرمایند و در تسریع عملیات محور فیروزآباد ـ قیروکارزین که شروع شده است، جدیت فرمایند.

از وزیر محترم کشور می‌خواهم که هر چه سریعتر نسبت به ارتقاء و اعلام و ابلاغ شهر شدن دهرم که مرکز بخش دهرم و همچنین روستای نوجین از توابع شهرستان فراشبند اقدام فرمایند. زیرا همه مراحل مقداماتی و موافقت تقسیمات کشوری آن دو انجام گرفته و در حال حاضر در دفتر هیأت دولت می‌باشد.

از وزیر محترم بازرگانی می‌خواهم تا به قانون و مصوبه مجلس احترام گذاشته و سهمیه سرانه آرد روستائیان و عشایر را بطور مکفی و وافی به آنها اعطاء فرمایند.

از وزیر محترم نفت بخاطر احداث و بهسازی محور آقار به دانان تشکر می‌نمایم و از ایشان می‌خواهم که موافقت خود را نسبت به تأسیس پالایشگاه گاز در کنار حوضچه گازی سفیدزاخور اعلام و دستور شروع عملیات مقدماتی را صادر فرمایند زیرا با توجه به وجود این نعمت بزرگ، مردم شریف قیروکارزین روزشماری می‌نمایند و چشم‌انتظار می‌باشند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet