روز مجلس
1389/03/15 11:26:00
سرویس کمیسیون ها
در کمیسیون کشاورزی انجام می شود:

بررسی پتانسیل ها و چالش های دام و طیور در لایحه برنامه پنجم

**نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه در حوزه دام و طیور درجلسات این هفته کمیسیون خبر داد.

کاظم فرهمند درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اعلام این مطلب با اشاره به مشکلاتی که در زمینه تولید شیر در برخی نقاط کشور وجود دارد، افزود: دلیل این امر خرید با قیمت پایین شیر توسط تولیدکنندگان لبنیاتی است.

نماینده مهریز با اعلام اینکه خرید با قیمت پایین شیر توسط کارخانه داران نگرانی هایی برای کشاورزان ایجاد کرده است، یادآورشد:کمیسیون کشاورزی تا کنون چندین جلسه برای حل مشکلات دمداران با مسوولان مربوطه برگزار کرده است.

وی افزود: پس از برگزاری این جلسات هرچند که قیمت خرید شیر افزایش یافت اما با وجود این، نارضایتی دمداران هنوز برطرف نشده است.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی با اشاره به طرح هدفمند کردن یارانه ها، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش هزینه ها با اجرای این طرح باید تلاش شود تا دامپروری کشور شکست نخورد.

وی با اشاره به ظرفیتی که کشور در تولید مرغ می تواند داشته باشد، اظهار کرد: کشورهای همجوار ما همچون عراق و افغانستان بازار خیلی مناسبی برای فروش این محصولات تولیدی هستند.

وی با اشاره به خوراک طیور که بخشی از آن وارداتی است، اظهار کرد: این موضوع چالشی است که برای خودکفایی در این بخش باید برنامه ریزی صحیحی بشود.

وی براین اساس در هفته جاری از بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه در کمیسیون کشاورزی خبرداد و اعلام کرد: قرار است در این جلسه پتانسیل ها و چالش های که در زمینه دام و طیور در کشور وجود دارد بررسی شود.

وی براین اساس اعلام کرد، کمیسیون کشاورزی قرار است در جلسه این هفته خود در بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه پتانسیل ها و چالش های که در زمینه دام و طیور در کشور وجود دارد را بررسی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet