هدر موبایل
1389/03/15 12:26:00
سرویس صحن
دستورکار هفتگی مجلس اعلام شد

بررسی تاخیر درارائه اساسنامه شرکت‌نفت درصحن‌علنی

**گزارش کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مبنی بر عدم تهیه اساسنامه‌های شرکت‌های ملی نفت، صنایع پتروشیمی و گاز ایران علی‌رغم تکالیف قانونی، در دستورکار هفته آینده نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسات علنی هفته جاری مجلس رسیدگی به گزارش شوردوم کمیسیون قضائی و حقوقی درمورد لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه‌های مربوط به امور حمل و نقل و عبور و مرور وسائل نقلیه را ادامه خواهند داد.

گزارش‌های کمیسیون اجتماعی در مورد ایرادات شورای نگهبان به طرح تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور و همچنین طرح شناسایی مصدومین شیمیایی در مناطق بمباران شده که یک‌فوریت آن در جلسه علنی 9 تیرماه سال گذشته به تصویب رسیده بود و گزارش کمیسیون آیین‌نامه داخلی درمورد طرح الحاق یک تبصره به ماده (192) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که یک فوریت آن در جلسه علنی روز 27 مهر ماه ‌به تصویب رسید، نیز در دستورکار جلسات علنی این هفته مجلس قرار دارد.

رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی درمورد لایحه آیین‌دادرسی دیوان عدالت اداری نیز که وصول تقاضای نمایندگان مبنی بر رسیدگی به این لایحه طبق اصل (85) قانون اساسی در جلسه علنی 31 فروردین ماه اعلام گردید، در اجرای ماده 102 آیین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور این هفته نمایندگان در صحن علنی قرار‌گرفت.

همچنین نمایندگان در هفته جاری در مورد گزارش کمیسیون کشاورزی‌، آب و منابع طبیعی مبنی بر تصویب تقاضای جمعی از نمایندگان مجلس درمورد تحقیق و تفحص از علل واردات دام زنده به کشور تصمیم می‌گیرند.

بررسی گزارش شور دوم کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور درمورد لایحه مستثنی شدن شهرداری‌های کشور در واگذاری قسمتی از پارک‌ها و میادین و اموال عمومی اعم از عرصه و اعیان از شمول قوانین مربوط به مالک و مستأجر و دو گزارش کمیسیون عمران درمورد طرح اصلاح قانون احداث تونل مشترک شهری مصوب 1372 و طرح حمایت از بازسازی بافت‌های فرسوده نیز در دستورکار این هفته صحن علنی قرار دارد.

گزارش کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور درمورد طرح اصلاح بند (ل) ماده (68) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375که توسط شورای عالی استانها ارائه شده است، گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیاتهای بردرآمد و سرمایه بین دولت جمهوری‌اسلامی ایران ودولت جمهوری یمن که در جلسه‌علنی 26 ابان سال گذشته به‌مدت سه ماه مسکوت ماند،  گزارش‌های کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درمورد طرح اصلاح ماده (77) قانون شهرداری مصوب 1334 با اصلاحات و الحاقات بعدی و لایحه استفساریه تبصره (2) ماده (82) مکرر (2) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1382، از دیگر دستورکارهای جلسات علنی این هفته مجلس است.      

نمایندگان در هفته جاری همچینین دو گزارش شوردوم کمیسیون قضایی وحقوقی درمورد لایحه پیش‌فروش ساختمان و طرح الحاق یک تبصره به ماده (946) قانون مدنی مصوب 1387 و همچنین گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد لایحه چگونگی حفاظت دریا و رودخانه‌های مرزی از آلودگی به مواد نفتی، گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درمورد لایحه حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات و گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد طرح اصلاح مواد (38) و (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387 را مورد بررسی قرار خواهند داد.

4 گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد طرح‌های "الحاق یک تبصره به قانون راجع به منع توقیف اموال منقول و غیرمنقول شهرداریها مصوب 1361" و "اصلاح قانون تجمیع انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی با دوره یازدهم ریاست جمهوری مصوب 28/2/1387 که توسط شورای عالی استانها ارائه شده و لوایح "اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 و اصلاحات بعدی" و "تاسیس استان البرز" نیز در دستورکار هفته جاری مجلس قرار دارد.

گزارش شور دوم کمیسیون قضایی و حقوقی درمورد لایحه حمایت خانواده، گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد چگونگی اجرای بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در اجرای تبصره ذیل بند 6 ماده 33 آیین‌نامه داخلی مجلس و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه موافقتنامه همکاری و هماهنگی امنیتی بین جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان نیز در هفته جاری مورد بررسی نمایندگان قرار می‌گیرد.

گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصویب تقاضای تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان مجلس از چگونگی عضویت و میزان حضور و سهم تاثیر جمهوری اسلامی ایران در سازمانها و مجامع بین‌المللی با توجه به منافع ملی، گزارش کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مبنی بر عدم تهیه اساسنامه‌های شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ملی گاز ایران علی‌رغم تکالیف قانونی و گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مبنی بر تقاضای جمعی از نمایندگان مجلس درمورد تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بیمه محصولات کشاورزی از دیگر دستورکارهای نمایندگان در صحن علنی در هفته جاری است.

نمایندگان در همین هفته یک نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی به عنوان ناظر در شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی بجای "محمدعلی کریمی" که از کمیسیون اجتماعی منتقل شده‌است در اجرای بند (ک) ماده (14) قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی مصوب 21/2/1383، برمی‌گزینند.

وزرای جهاد کشاورزی و امور اقتصادی و دارایی برای پاسخگویی به سوالات "عبدالحسین ناصری" نماینده گرگان و آق‌قلا و "مجید نصیر‌پور‌سردهایی" نماینده سراب در صحن علنی مجلس حضور می‌یابند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet