هدر موبایل
1389/03/15 12:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیته مخابرات مجلس:

بین وظایف شورای رقابت و کمیسیون رگولاتوری تداخل وجود دارد

**رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی گفت: تداخل وظایف بین شورای رقابت و کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی(رگولاتوری) باید توسط مجلس رفع شود.

علی مطهری در گفت و گو با ایرنا، افزود: مجلس بعنوان مرجع تفسیر کننده قانون باید در این موضوع وارد شده و نسبت به شفاف سازی وظایف و اختیارات شورای رقابت و کمیسیون رگولاتوری اقدام کند.

وی افزود: کمیسیون رگولاتوری پیش از تشکیل شورای رقابت وظایفی برعهده داشت که از جمله این وظایف تعیین تعرفه های خدماتی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مانند تعرفه تلفن ثابت و همراه و غیره بود ولی بعد از شکل گیری شورای رقابت، وظایف کمیسیون باید بازتعریف شود.

مطهری با تاکید بر ضرورت تغییر ساختار کمیسیون تنظیم مقررات در شرایط جدید و پس از شکل گیری شورای رقابت، گفت: ساختار کمیسیون تنظیم باید با اصل 44 قانون اساسی مطابقت داده شود.

وی افزود: پیشنهاد من این است که کمیسیون تنظیم و شورای رقابت ترکیب واحدی پیدا کنند و کمیسیون تنظیم مقررات زیر نظر شورای رقابت فعالیت کند.

نماینده مردم شبستر در مجلس خاطرنشان کرد: شورای رقابت براساس ماده 53 اصل 44 قانون اساسی شکل گرفته و از وظایف این شورا تنظیم بازار و ایجاد فضای رقابت است.

مطهری تصریح کرد: شورای رقابت و کمیسیون تنظیم هر دو از طریق مجلس و با همکاری مجلس می توانند به وحدت نظر برسند.

بتازگی "جمشید پژویان" رئیس شورای رقابت اعلام کرده تعیین تعرفه تلفن ثابت باید توسط این شورا انجام گیرد و این در حالی است که تعیین تعرفه های تلفن سالها بر اساس تصمیم کمیسیون رگولاتوری انجام می شود.

شورای رقابت نهادی است که مرداد ماه سال گذشته شکل گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet