هدر موبایل
1389/03/14 18:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

امام خمینی با اندیشه الهی خود به مسلمان جهان آبرو داد

**نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی گفت: امام خمینی(ره) شخصیتی سترگ، مرجعی روشن بین، عارفی بزرگ و سرشناس و سیاست مداری خبره و منحصر به فردی بودند که به مسلمین و مستضعفان جهان آبرو دادند.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مسجدالنبی شهر قزوین افزود: امروز بدون آرمانهای امام (ره)، کشور هیچ هویتی ندارد.

وی اظهارداشت: آحاد ملت بویژه جوانان باید در زوایای شخصیت امام خمینی (ره) مطالعه و کنکاش دقیق داشته باشند و از این بزرگ مرد تاریخ اسلام الگو بگیرند.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: ملت ایران باید قدر این شخصیت وارسته را بدانند و در بزرگداشت آن حضرت از هیچ کوششی دریغ نکنند.

نماینده‌ مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در خصوص چگونگی تشخیص پیروان راستین امام (ره) از مدعیان این راه، گفت: این افراد را می‌توان در عمل از یکدیگر تشخیص داد، خیلی‌ها ادعا کردند اما در عمل ماندند، اما کسانی که پیرو واقعی باشند افرادی هستند که رفتارشان بتواند گفتارشان را تایید کند.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه عظمت امت اسلامی در پیروی از راه امام خمینی (ره) است، بیان داشت: تحول و وقوع انقلاب اسلامی در ایران به خواست خداوند صورت پذیرفت و ماموریت انجام آن نیز به معمار کبیر انقلاب اسلامی سپرده شده بود.

وی، امام خمینی (ره) را تجسم عینی اسلام ناب محمدی (ص) دانست و تاکید کرد: ابعاد وجودی و شخصیت سترگ این عالم فرزانه تاکنون به صورت کامل شناخته نشده و به سادگی هم شناخته نمی شود و برای معرفت ایشان شاید به قرن ها زمان نیاز باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی، امام راحل را فیلسوفی تیزبین، عارفی سالک و رهبری آشنا به مسایل سیاسی و اجتماعی دانست و گفت: اخلاق نیکو، تواضع، عشق به مردم، نفوذ کلام، توکل به خدا، آگاهی به مسایل زمان از ویژگیهای بارز این فقیه جامع الشرایط و عالم اندیشمند بود.

وی، امام خمینی (ره) را حقیقتی روشن و جامع تمام خوبیها برشمرد و اظهارداشت: امام راحل اسلامی که به حاشیه رفته بود را به زوایای زندگی مردم برد و عزت از دست رفته مسلمانان و هویت اسلامی را به آنان بازگرداند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی با تاکید برضرورت تداوم راه امام خمینی (ره) تصریح کرد: تبعیت از رهبری، عمل به دستورات قرآن کریم و توکل به خدا از مولفه هایی است که باعث تداوم راه امام (ره) خواهد شد.

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: عمل به وصیت نامه امام (ره)، پافشاری به اصول و ارزشهای انقلاب، حفظ ارتباط با خدا، حفظ وحدت کلمه، دشمن شناسی، امید به آینده، سازندگی کشور، خستگی ناپذیری از تداوم آرمانها، طرد کامل فرهنگ غربی و اجرای عدالت اجتماعی از دیگر مصادیق استمرار و تداوم راه امام (ره) است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet