خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/15 13:03:00
سرویس اقتصادی
ناصری به خانه ملت خبر داد

پاسخگویی خلیلیان نسبت به کاهش تولید خاویار در کشور

**نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: "صادق خلیلیان" وزیر جهاد کشاورزی باید در خصوص کاهش تولید خاویار در کشور و جلوگیری از صادرات آن به نمایندگان پاسخ دهد.

"عبدالحسین ناصری" نماینده گرگان و آق قلا در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سوال خود از صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی که در دستور هفته آینده صحن مجلس قرار دارد، گفت: محور این سوال درخصوص میزان تولید گندم، جو و سایر فراورده های کشاورزی و همچنین علت کاهش تولید خاویار در کشور و جلوگیری از صادرات آن و دیگر کشورها است.

وی افزود: البته این سوال در زمان محمدرضا اسکندری وزیر جهاد کشاورزی دولت نهم مطرح شد و وزیر وقت با حضور در کمیسیون کشاورزی در این زمینه پاسخ داد که پاسخ های وزیر قانع کننده نبود و قرار شد سوال در صحن مجلس مطرح شود.

نماینده گرگان و آق قلا خاطرنشان کرد: بعد از مسئولیت خلیلیان در وزارت جهاد کشاورزی نشستی با وزیر داشتیم که توضیحات وزیر در این زمینه مجدداً برای اینجانب قانع کننده نبود و بار دیگر قرار شد تا سوال در صحن مجلس مطرح شود.

ناصری تصریح کرد: اینجانب به دنبال حل مشکلات در موارد ذکر شده هستم و قرار است تا در این رابطه هفته آینده نشستی با وزیر کشاورزی داشته باشم و اگر مستندات و توضیحات وزیر قانع کننده نبود سوال در صحن مجلس مطرح شود.

بر اساس اصل 88 قانون اساسی در هر مورد که‏ حداقل‏ یک‏ چهارم‏ کل‏ نمایندگان‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ از رئیس‏جمهور و یا هر یک‏ از نمایندگان‏ از وزیر مسئول‏، درباره‏ یکی‏ از وظایف‏ آنان‏ سؤال‏ کنند، رئیس‏جمهور یا وزیر موظف‏ است‏ در مجلس‏ حاضر شود و به‏ سوال‏ جواب‏ دهد و این‏ جواب‏ نباید در مورد رئیس‏جمهور بیش‏ از یک‏ ماه‏ و در مورد وزیر بیش‏ از ده‏ روز به‏ تأخیر افتد مگر با عذر موجه‏ به‏ تشخیص‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet