هدر موبایل
1389/03/15 13:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اصل نود:

اظهارات رئیس جمهور درباره احزاب به مصلحت کشور نیست

**عضو کمیسیون اصل نود مجلس با انتقاد از سخنان رئیس جمهور مبنی بر عدم دخالت گروهها و جریانات در امور کشور، با بیان اینکه ما حزبی در کشور نداریم که در اموری دخالت داشته باشند، گفت: احزاب سالم، قدرتمند و توانا می توانند موتور محرکه هر نظام باشند ، چطور از احزاب انتظار داشته باشیم در امور کشور نظر ندهند.

فاضل موسوی در گفتگو با مهر، درخصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور درباره دخالت احزاب و گروهها در امور کشور اظهارداشت: در کشور ما تقریبا هیچ حزبی به معنای واقعی فعال نیست که دخالتی هم در امور کشور داشته باشد.

وی گفت: احزاب در کشور می توانند موتور هر نظام اجتماعی باشند و کار حزبی در همه دنیا پذیرفته شده است.

نماینده خدابنده در مجلس تصریح کرد: احزاب سالم، قدرتمند و توانا می توانند موتور محرکه هر نظام باشند، چطور از احزاب انتظار داشته باشیم در امور کشور نظر ندهند.

وی یاد آور شد که احزاب قابلیت کار اجرایی در کشور ندارند و صرفا راه را بیان می کنند و روشها و عملکرد را نقد می کنند.

موسوی با بیان اینکه رئیس جمهور در کشور ما استراتژیست نظام نیست، گفت: رئیس جمهور نمی تواند آنچه در قانون اساسی درباره احزاب تصریح شده است را نفی کند و درباره آن بگوید که حق دخالت ندارد. باید پرسید پس کارکرد احزاب از نظر ایشان چیست؟

وی گفت: رئیس جمهور موظف به اجرای قانون است و نباید در این امور با این ادبیات سخن بگوید.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: معتقدم رئیس جمهور نظرات شخصی خود را مطرح می کند اما این نظرات هم وقتی در بلندگوها بیان می شود باید در چارچوب قانون باشد ، شاید ایشان قانون را قبول نداشته باشد اما این نظر شخصی وی است که نباید پشت تریبون گفته شود.

موسوی گفت: ما حزبی در ایران نداریم آنچه که هست خیلی ضعیف است اگر حزبی توانست حرف حقی را در کشور بزند و مورد انتقاد اینگونه قرار نگرفت آنگاه می توان گفت به لحاظ حزبی قوی هستیم .

وی ادامه داد : آنچه که الان ما به اسم حزب در کشور می شناسیم حزب به معنای واقعی نیست بلکه"لابی" است که البته لابی کردن هم یکی از ابزارهای احزاب است و در همه جای دنیا لابی اتفاق می افتد دولتها و نظام ها هم می  توانند این لابی ها را بپذیرند یا نپذیرند اما نمی توانند آن را نفی  کنند.

نماینده خدابنده ادامه داد: اگر احزاب تخلف کردند سیستم مربوطه با آن باید برخورد کند این سخنان نباید در بلندگوها مطرح شود احزاب طبق قانون حق فعالیت و نظر دارند. رئیس جمهور گاهی اظهاراتی دارند که با هیچ معیاری قابل تحلیل نیست ونمی توان حرفی زد. هرازگاهی مطالبی مطرح می شود که دیگر جمع شدنی هم نیست البته این سخنان به صلاح کشور هم نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet