روز مجلس
1389/03/15 13:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اردستان:

قیام خونین 15 خرداد 42 پایه رژیم پوسیده پهلوی را متزلزل کرد

**نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی، نقش امام خمینی (ره) در شکل گیری انقلاب اسلامی را تعیین کننده دانست و گفت: قیام خونین ۱۵ خرداد ۴۲ به رهبری امام خمینی(ره) پایه رژیم پوسیده پهلوی را متزلزل کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی طباطبایی نژاد در جمع مردم اردستان، وقایع 15 خرداد 42 را تشریح کرد و افزود: رژیم پهلوی از حرکت امام (ره) و واکنش به موقع مردم به وحشت افتاد.

وی با بیان اینکه نهضت امام خمینی(ره)، نهضتی الهی بود، اظهار داشت: خدا خواست تا به وجود مبارک امام (ره) آسیبی وارد نشود، تا به رهبری ایشان و حضور مردم در صحنه انقلاب اسلامی در بهمن ماه 57 به پیروزی برسد.

نماینده اردستان، با بیان اینکه با ارتحال امام راحل وقفه ای در حرکت انقلاب ایجاد نشد و مجلس خبرگان رهبری، انتخابی شایسته کرد، اظهار داشت: اکنون 21 سال است که ایران اسلامی با هدایت و تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری به خوبی اداره می شود.

به گفته وی، مطرح شدن اصل مترقی ولایت فقیه از سوی امام خمینی (ره) که ریشه در فقه اسلامی دارد، یکی از مهمترین برکات قیام خونین 15 خرداد 42 است که توانست اقتدار و مدیریت اسلام را به جهانیان نشان دهد.

حجت الاسلام طباطبایی نژاد در ادامه یاد و خاطره امام خمینی(ره) بنیانگزار جمهوری اسلامی و شهدای قیام خونین 15 خرداد 42 و انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

وی در پایان حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی به کشتی آزادی و کاروان حامل کمک رسانی به غزه را محکوم کرد و این اقدام اسراییل غاصب را ناشی از ضعف و درماندگی این رژیم جعلی خواند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet