هدر موبایل
1389/03/15 14:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مطورزاده:

پیروان واقعی امام مصالح ملی را بر منافع فردی و حزبی خود ترجیح می‌دهند

**نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پیروان واقعی امام خمینی(ره) آنانی هستند که برای تحقق آرمان‌های ملت کار، تلاش و مجاهده می‌کنند و مصالح ملی را بر منافع شخصی، فردی و حزبی خود ترجیح می‌دهند.

مصطفی مطورزاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: امام خمینی(ره) تنها یک نظام را دگرگون نکرد بلکه تغییرات ژرف در همه حوزه‌ها از جمله زندگی مردم ایران و تمامی ملل اسلامی و ملت‌های جویای حق و عدالت ایجاد کرد.

وی افزود: حضرت امام(ره) فرهنگ، اعتقادات و باورهای ملت ایران را به سوی باورهای اسلامی دینی در عصری که حاکمیت دین و باورهای دینی به شدت در میان مسلمانان و افراد یکتاپرست و خداجو در حال تضعیف بود، سوق داد. ایشان توانستند فرهنگ و ایده‌های خود را در بسیاری از بخش‌ها از جمله جهاد، خودباوری و استقلال خواهی ملت ایران به مرحله اجرا و نمود عینی در آورد.

مطورزاده خاطرنشان کرد: در جهت تحقق اندیشه‌ها و آرمان‌های امام خمینی(ره) در جامعه امروزی، در زمینه‌های توسعه علمی کشور، اعتماد به نفس و خودباوری ملی تلاش‌های بسیاری شده و پس از ارتحال ایشان، استقلال کشور به معنای واقعی خود دنبال شده است.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس گفت: البته در برخی موارد، مریدان امام و کسانی که ایشان را به عنوان رهبری انقلابی و کسی که توانسته نظریه سترگ احیای دین را به اجرا درآورد، می‌شناسند. باید موضوع عدالت خواهی، توسعه یکسان و متوازن در کشور و موضوع حاکمیت برخی از فضیلت‌های اخلاقی مانند صداقت، پاکی و نجابت را به طور جدی در جامعه پیگیری کنند و به فرهنگ‌سازی انها بپردازند.

وی با بیان این‌که در توسعه عدالت محور در کشور تا حدودی با اندیشه‌های امام خمینی(ره) فاصله داریم، اظهار داشت: در ارتباط با ایجاد فضای معنوی جامعه تلاش بیشتری کنیم و باید فرهنگ صداقت و خودباوری را بیش از اینها در جامعه تعمیم دهیم. لازم است مسئولان برای اجرای کامل رهنمودها و وصایای امام(ره) گام‌هایی بردارند و در جهت همبستگی و وحدت ملی کشور تلاش کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet