هدر موبایل
1389/03/15 13:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اهواز:

انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت به استان دیگر بعید است

**نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که حدود ۸۰ درصد فعالیت‌های شرکت ملی نفت ایران در استان خوزستان انجام می‌شود بر لزوم انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به استان خوزستان تاکید کرد.

ناصر سودانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در خوزستان، با بیان این مطلب اظهارکرد: استان خوزستان اولویت نخست انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران است. با توجه به این موضوع وزارت نفت نیز بر این امر تاکید داشته است.

وی افزود: در صورت تحقق نیافتن این موضوع و انتقال دفتر مرکزی به استان دیگر، قطعا شاهد واکنش‌هایی از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و افزایش مشکلات در این رابطه خواهیم بود.

سودانی تصریح‌ کرد: اگر چه استان‌های دیگر نیز در این خصوص پیشنهادهایی داشته‌اند اما در حال حاضر مجموعه مسوولان، خوزستان را برای انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران در نظر گرفته‌اند.

نماینده اهواز در مجلس در ادامه به حساسیت‌ نمایندگان خوزستان در زمینه انتقال دفتر مرکزی شرکت نفت ایران اشاره کرد و گفت: اگر بناست که انتقالی صورت گیرد باید این انتقال به استان خوزستان باشد. استان فارس پیشنهاد داده که به دلیل این‌که عمده فعالیت‌های نفت و گاز کشور در استان‌های بوشهر و خوزستان انجام می‌شود باید استانی میان این 2 استان انتخاب کرد. این موضوع نمی‌تواند پیشنهادی همه سویه، همه جانبه و منطقی باشد.

سودانی افزود: مسوولان وزارت نفت در گفته‌های خود استان خوزستان را به عنوان اولویت نخست معرفی می‌کنند و با توجه به این موضوع بعید می‌دانم که عکس این گفته‌ها اتفاق بیافتد. اما در صورت تحقق نیافت این موضوع نمایندگان استان خوزستان مخالفت خود را با انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران اعلام می‌کنند.

سودانی در ادامه به مزایای انتقال شرکت ملی نفت ایران به استان خوزستان اشاره و تصریح‌ کرد:‌ این موضوع می‌تواند در زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی به استان کمک‌های بسیاری کند. هم این‌که میان فعالیت‌های نفتی در استان و سیاست‌گذاری‌ها و مسوولیت‌های میدانی استان خوزستان حلقه ارتباط واقعی‌تری برقرار کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet