روز مجلس
1389/03/15 11:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اردبیل:

کشورهای اسلامی باید رژیم صهیونیستی را وادار به عذرخواهی کنند

**نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح کرد: سکوت آمریکا و حامیانش در برابر جنایات اسرائیل، تایید عملیات‌هایی است که توسط رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد.

قاسم محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از حمله اسرائیل به ناوگان آزادی غزه و سکوت برخی سران کشورهای جهان در خصوص این مساله گفت: سکوت مجامع بین‌المللی در حمایت از رژیم صهیونیستی بحث جدید و تازه‌ای نیست.

وی ادامه داد: آرام‌آرام افکار عمومی دنیا و نخبگان و اندیشمندان دنیا در حال رسیدن به این نتیجه هستند که این نهادهای بین‌المللی دست پرورده رژیم صهیونیستی هستند و جنایت‌هایی که انجام می‌دهد، چه در درون فلسطین و جنوب لبنان و چه امروز در دریاهای آزاد که معمولا دارای یک کنوانسیون جهانی و حقوق بین‌المللی خاص خود است، را حمایت می‌کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در دنیا همه ملت‌های آزاده و حتی افراد منصف به این نتیجه رسیده‌اند که مدیریت استراتژیک آمریکا دست صهیونیست‌هاست و نشانه‌ آن را مشاهده کردید که در هفته‌های اخیر اوباما یکی از مدیران ارشد نظام مدیریتی آمریکا را از صهیونیست‌ها انتخاب کرد.

وی با بیان این‌که نباید خیلی تعجب کنیم که آمریکا و نهادهای بین‌المللی در برابر جنایت اخیر اسرائیل چرا سکوت کرده‌اند؟ گفت: ذات و اصالت رژیم صهیونیستی این است که آنها آمده‌اند برای بهم‌زدن انضباط جهانی و توازن بین‌المللی، پدیده‌ای به‌نام اسرائیل برای بهم‌زدن توازن بین‌المللی در دنیاست، به‌ویژه در منطقه‌ خاورمیانه که امروز تهدید‌ها، فشار‌ها و متاسفانه اقدامات غیرقانونی آنها در آسیا، منطقه‌ را ناامن کرده و ملت‌ها به‌ویژه مسلمانان نسبت به این قضیه اعتراض شدید دارند و باید نهادهای بین‌المللی به این مساله رسیدگی کنند.

محمدی در عین حال افزود: کسانی که خود دم از حقوق بشر می‌زنند امروز به تعدادی از کسانی که در قالب NGO‌ها و کارهای بشردوستانه و حمایت از مردم مظلوم غزه که در محاصره‌ی غذایی و دارویی هستند حمله می‌کنند و کاروان آزادی که منتسب به ملت‌ها و جامعه‌ی بشری است را مورد تعدی قرار می‌دهند و در آن غارت و کشتار صورت می‌گیرد و به راحتی حقوق بین‌المللی در آب‌های آزاد زیرسوال می‌رود، و متاسفانه مشاهده می‌کنیم باز هم ابرقدرت‌ها و در راس آنها آمریکا و سایر کشورها که با آمریکا همکاری می‌کنند سکوت اختیار کرده‌اند.

محمدی گفت: یقینا هم سران رژیم صهیونیستی و حتی نهادهای بین‌المللی باید به دلیل سکوت خود محاکمه شوند و در برابر جنایات خود پاسخگو باشند، و این مسوولیت را برعهده‌ بگیرند و در غیر این صورت درتاریخ دوباره صفحات ننگین و سیاهی علیه کسانی که این‌گونه در ادعا از حقوق بشر به عنوان یک حربه سلطه‌جویانه استفاده می‌کنند نوشته خواهد شد و ملت‌ها قضاوت خواهند کرد و قطعا روزی ملت‌های بیدار در دنیا علیه آمریکا و اسرائیل وارد میدان خواهند شد.

نماینده اردبیل گفت: اقداماتی مانند اخراج سفرای رژیم صهیونیستی از کشورهای آزادی‌خواه و اعزام کشتی‌های بیشتر به غزه بسیار موثر است. هم‌چنین کشورهای اسلامی و کشورهای منطقه نیز باید رژیم صهیونیستی را به عذرخواهی وادار کنند. باید سریعا کشور‌های منطقه تفاهمی داشته و پیش‌نویسی را برای طرح در اجلاس‌های آینده شورای امنیت و سازمان ملل تهیه کنند و موضع‌گیری‌های شفاف‌تر و روشن‌تری را داشته باشند.

به گفته‌ی وی، این فاجعه در منطقه به‌گونه‌ای است که اگر هر دولت یا کشوری سکونت اختیار کند باید به آنها هم در رفتارهای سیاسی و گرایش‌های استراتژیک سیاسی‌شان شک کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet