هدر موبایل
1389/03/15 11:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ساری:

سکوت 50 ساله جوامع بین‌المللی، از علل مهم جنایت اسرائیل در حمله به ناوگان آزادی غزه است

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: رژیم صهیونیستی با چراغ سبز نشان ‌دادن آمریکا و حامیانش دست به اقدام اخیر زد.

سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از حمله رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی غزه گفت: علت این‌کار ددمنشانه و وحشی‌گری اسرائیل، نتیجه سکوت 50 ساله جوامع بین‌المللی و سازمان بین‌المللی و شورای امنیت جهانی است. لذا کشورهای مسلمانی که ادعای همزبانی، هم‌کیشی و هم‌مرامی و همسایگی با فلسطین و غزه را دارند، باید سکوت را بشکنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: یکی‌دیگر از علل این اقدام اسرائیل به‌دلیل بی‌تفاوتی سران عرب مخصوصا کشورهایی است که خود را در جهان اسلام ام‌القری می‌دانند. عربستان، مصر، اردن و ... تا چه زمانی می‌خواهند این خیانت‌ها را انجام داده و این سکوت را داشته باشند؟ چرا که نتیجه‌ی این سکوت، تجری و وحشی‌گری رژیم صهیونیستی بود و نتیجه‌ی آن را هم دیدیم.

این نماینده مجلس، با نکوهش سکوت سازمان ملل و بی‌تفاوتی سران کشورهای عربی در برابر جنایات اسراییل گفت: اگر این‌ها به صدور قطعنامه‌ها و اقدامات جدی علیه اسرائیل در طول زمان مبادرت می‌کردند، اسرائیل تا این اندازه جسارت پیدا نمی‌کرد.

شجاعی کیاسری خاطرنشان کرد: قطعا این اقدامات رژیم صهیونیستی با چراغ سبز آمریکا و غرب صورت می‌گیرد و آنها می‌دانند اگر این کمک‌ها به غزه ادامه پیدا کند، کم‌کم به صورت فرهنگی در می‌آید و انسان‌های آزاده جهان به این بخش توجه خواهند کرد و این مساله طبیعتا باعث محو اسرائیل خواهد شد.

شجاعی‌کیاسری ادامه داد: از این‌که آنها عنوان می‌کنند مشخص نیست چه کسانی دستور داده‌اند که به کاروان آزادی غزه حمله شود و یا شاید اشتباهی در این کار صورت گرفته، این‌ها همه حرف‌های مضحک و خنده‌داری است که بر روی این حرف‌ها و این نوع استدلال‌ها، بچه هم حساب باز نمی‌کند چه برسد به انسان‌های عاقل و خردمندی که هم اسرائیل و وحشی‌گری‌های او را می‌شناسند و هم آمریکا و قدرت‌های استکباری و سیاست‌های خبیثانه آنها را.

وی در ارزیابی از عدم واکنش اوباما در برابر جنایت اخیر رژیم صهیونیستی نیز گفت: قطعا اگر آمریکا و اوباما بخواهند اعلام موضع کنند این امر با کل سیاست‌هایی که تاکنون اتخاذ کرده‌اند، مغایرت پیدا خواهد کرد و باید پاسخگوی گذشته‌شان هم باشند. بنابراین این‌ها به بهانه‌های واهی و خنده‌دار قصد دارند از زیر بار این مساله شانه خالی کنند.

عضو کمیته‌ی رسانه و هنر مجلس با تاکید بر نقش و وظیفه‌ی خطیر رسانه‌های جهانی و ملی ایران در این زمینه، خاطرنشان کرد: اخراج کلیه‌ی سفرای اسرائیل از کشورهای آزادی‌خواه بسیار موثر خواهد بود. به‌ویژه دراین راستا اگر کشورهای عرب در این خصوصا غیرت داشته و این اقدام را انجام دهند یک اقدام جدید و نوی سیاسی علیه اسرائیل محسوب می‌شود که بعید می‌دانم بدون اجازه اربابان خود، دست به این کار بزنند؛ مگر این‌که ملت‌های آزاده این مساله را از کشورها و سران دولت‌های خود بخواهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در حالی که آنها با همراهی و تبعیت از سیاست‌های استکبار جهانی این کار را انجام نخواهند داد ولی اگر این اتفاق رخ دهد، اقدام بسیار شایسته و قابل توجهی در عرصه‌ی بین‌المللی خواهد شد.

وی اعزام کشتی‌های بیشتر‌ برای کمک به مردم غزه را واکنش مناسبی در برابر اقدام اخیر رژیم صهیونیستی دانست و گفت: اگر این اتفاق رخ دهد که مردم، حضور، وفاداری و علاقه‌مندی خود را نسبت به مظلومیت غزه بیشتر نشان دهند، همه این‌ها مخالفت با سیاست‌های جنگ‌طلبانه رژیم صهیونیستی را نشان خواهد داد و این مساله می‌تواند راه‌های کمک‌رسانی بیشتری را در آینده برای غزه و مظلومان فلسطین ایجاد کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet