عید سعید غدیرخم
1389/03/15 16:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم رشت:

حضرت فاطمه(س)، الگوی زن مسلمان در حجاب و عفاف و شجاعت و شهامت است

**نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در هیچ جای دنیا شخصیتی مانند حضرت فاطمه زهرا (س) سراغ نداریم.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، شأن حضرت فاطمه زهرا (س) را به قدری والا عنوان کرد که پیامبر(ص) در مورد ایشان فرمودند از فاطمه بوی بهشت به مشام می‌رسد و با دیدن او به یاد بهشت می‌افتم.

وی با اشاره به این‌که شخصیت این بانوی بزرگوار در دنیای اسلام و بشریت ممتاز است، گفت: در هیچ جای دنیا شخصیتی مانند فاطمه (س) که در همه زمینه‌های همسرداری، تربیت فرزندان، حضور اجتماعی، حتی در دفاع از ولایت و امامت اثر گذار بوده باشد، سراغ نداریم.

کوچکی‌نژاد با بیان این‌که بانوی دو عالم الگوی زن مسلمان هم در بخش حجاب و عفاف و همه در زمینه شجاعت و شهامت بوده است، ادامه داد: کرامت انسانى زن، در سایه عفاف او تامین می‌شود. نوع ارتباط اجتماعی آن بانوی بزرگوار به گونه‌ای نبوده که محصور در چهار دیواری خانه باشد بلکه با حضور در جامعه آن روزگار، با خطبه‌های قراء خود در افشای ظلم و بی‌عدالتی نقش‌آفرینی می‌کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس فاطمه را به عنوان یک زن اثرگذار با توجه به حفظ حریم حجاب و عفاف در صحنه‌های اجتماعی و سیاسی دانست و تصریح کرد: در بسیاری از مسایل نقش برجسته حضرت فاطمه زهرا (س) از نظر و دید دیگران مخفی نیست.

وی گفت: یکی از نمودهای رفتاری زن یا مرد مسلمان که نشان از دینداری و عامل صیانت جامعه از آسیب‌های روانی- اجتماعی محسوب می‌شود، حجاب است، زنان مسلمان ایرانی این مقوله را با الگو قرار دادن بانو فاطمه زهرا(س) در سرلوحه زندگی بکار می‌گیرند.

وی هجوم برخی از فرهنگ‌های غربی به کشورهای مسلمان را عامل تضعیف ارزش‌های دینی عنوان کرد و گفت: مردم ما باید اندیشه آگاه داشته و با قبول فرهنگ‌های بیگانه خود را بی‌هویت نکنند.

کوچکی‌نژاد در ادامه امام خمینی(ره) را الگوی قرن اخیر با نگاه ویژه به بحث اسلام دانست و گفت: وی در مبارزات سیاسی، دنیاداری و ارتباط با مردم بی‌نظیر بود، زیرا اندیشه‌های آن امام همام برگرفته از اندیشه‌های پیامبر(ص) بوده است.

نماینده مردم رشت در مجلس در پایان گفت: هر چه از رحلت آن امام همام فاصله می‌گیریم عشق مردم و حتی نسل چهارم را به وی بیش از پیش درک کرده و اثرگذاری شخصیت آن حضرت در جوانان امروز را شاهد هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet