هدر اصلی
1386/11/03 13:09:00
سرویس سیاسی

رییس مجلس: فلسطین امروز، آزمایشگاهی برای رد ادعاهای آمریکاست

رییس مجلس شورای اسلامی فلسطین امروز را آزمایشگاهی آزمایشگاه تاریخی و جهانی توصیف کرد که ادعاها آمریکا در حمایت از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم در آن باطل شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، غلامعلی حداد عادل که در راهپیمایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه سخن می گفت، اعلام کرد: ما نمایندگان مجلس که مبین رای ملت ایران هستیم، امروز در میدان فلسطین در تهران گرد هم آمده ایم تا نظر ملت ایران را از زبان نمایندگان ملت ایران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین بیان کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: 60 سال است دست جنایتکار استعمار غرب، اسرائیل را مانند خنجری در قلب جهان اسلام فرو کرده و قبله اول مسلمانان را اشغال نموده است.

وی افزود: زمانی که مسلمانان در غفلت بودند این اتفاق افتاد و 60 سال است که مساله فلسطین مساله جهان اسلام است.

حداد عادل تصریح کرد: امروز جهان اسلام با 60 سال پیش فرق کرده است و دوران بیداری اسلامی فرارسیده است. مسلمانان هویت سیاسی خود را احراز کرده اند و دیگر در برابر ظلم اسرائیل سکوت نخواهند کرد.

وی ادامه داد: ما شاهدیم آمریکایی ها با در دست داشتن رسانه هایی که صهیونیست ها آنها را اداره می کنند قصد فریب افکار عمومی را دارند و تلاش خود برای تسلط بر چاه های نفت را به نام دموکراسی توجیه می کنند.

رییس مجلس با بیان اینکه امروز فلسطین آزمایشگاهی شده که این ادعاها در آن محک می خورد، افزود: آنها مدعی بودند که می خواهند الگویی برای دموکراسی در خاورمیانه ارائه کنند ولی باید دید آنها با حماس که با دموکراسی و رای مردم به قدرت رسیده و ناظران بین المللی بر آن صحه گذاشته اند، چه کرده اند؟ این نشان می دهد که تمام ادعاهای آنان دروغ است.

حداد عادل اظهار داشت: مردم بی پناه را در غزه زندانی کرده اند و نام آن را حمایت از آزادی می گذارند، هر جا منافع آنها اقتضاء کند فریاد حقوق بشر سر می دهند، اما ما شاهدیم نوزادان در بیمارستان های غزه به علت قطع سوخت و برق جان می دهند.

وی ادامه داد: آمریکا مدعی حقوق بشر است و دم از مبارزه با تروریسم می زند، ولی در واقع تروریسم پروری می کند و آزادی مردان و زنانی که با اشغالگران مبارزه می کنند را تروریسم می نامند. همچنین سیدحسن نصر الله را که می گوید اگر اسرائیل به لبنان حمله کند ما دفاع خواهیم کرد را کابینه اسرائیل، تروریسم معرفی می کند.

رئیس مجلس با بیان دروغ بودن شعارهای آمریکا در دفاع از آزادی گفت: این شعارها در آزمایشگاه تاریخی و جهانی فلسطین باطل شده و به همین جهت است که مسلمانان در جهان از آرمان فلسطین دفاع می کنند.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از فلسطین و مردم فلسطین از رهنمودهای امام راحل از نخستین روزهای انقلاب از 15 خرداد تاکنون بوده و امروز نیز رهبر معظم انقلاب پرچمدار دفاع از حقوق ملت محروم فلسطین هستند و ندای ایشان، ندای ملت ایران و بلکه ندای همه مسلمانان جهان است.

حدادعادل گفت: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سکوت مجامع بین المللی را در برابر فجایع اسرائیل، خصوصا در نوار غزه محکوم می کنیم.

رئیس مجلس از همه مجالس کشورهای اسلامی و حتی تشکل های حمایت از فلسطین در سراسر دنیا خواست به عنوان نماینده ملت خود فریاد خود را به گوش جهانیان برسانند.

حدادعادل افزود: ما نمایندگان مجلس هفتم همچون نمایندگان دوره های قبل این جنایات را محکوم می کنیم و جنایتکاران بدانند نسل آینده مقاوم تر از امروز خواهد بود و جهان اسلام هرگز رضایت نخواهد داد که این سرزمین مقدس از دست صاحبان آن به غصب گرفته شود و همه مسلمانان با تمام قوا از فلسطین حمایت می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet