شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/15 16:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آقاتهرانی:

امام خمینی ابهت کفر را شکست و به اسلام و شیعه عزت بخشید

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از کسانی که در قرن اخیر واقعا توانست کمالاتی را در خود ایجاد کند و به انسان کامل بودن نزدیک و نزدیک‌تر شود، امام خمینی(ره) بود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی در جلسه‌ای که با عنوان "نقش امام خمینی(قدس سره) در بیداری جهان اسلام" در جمع طلاب جامعه المصطفی العالمیه واحد مشهد مقدس برگزار شد با بیان اینکه امام خمینی(ره) توانست به انسان کامل بودن نزدیک و نزدیک‌تر شود، افزود: انسان کامل بالفعل حضرت صاحب الزمان(عج) است و همه ما نیز این استعداد را داریم اما به آن دست نیافته‌ایم و یکی از کسانی که در قرن اخیر واقعا توانست کمالاتی را در خود ایجاد کند و به انسان کامل بودن نزدیک و نزدیک‌تر شود، امام خمینی(ره) بود.

وی با اشاره به اینکه علت شجاعت امام(ره) عدم تعلق وی به دنیا بود، ادامه داد: این انقلاب مرهون شجاعت امام است،‌ چرا که وی شیطان بزرگ را مورد حمله قرار می‌داد و به کمتر از شاه و آمریکا و روسیه کاری نداشت، زیرا بر این عقیده بود که اگر شیطان بزرگ از بین رود، شیطان‌های کوچک نیز خود به خود از بین خواهند رفت.

آقاتهرانی با بیان اینکه برای بت‌شکنی ابتدا باید از خود شروع کرد، ادامه داد: امام خمینی(ره) بت‌شکن قرن ما بود و این بت‌شکنی را از خودش شروع کرد؛ او واقعا بت‌ها را شکست و هیچ بتی را باقی نگذاشت.

وی با اشاره با خدمتی که امام به اسلام و شیعه کردند، ادامه داد: امام خمینی(ره) ابهت کفر را شکست و به اسلام و شیعه عزت بخشید و ما نیز باید در برابر شیطان بایستیم و کوتاه نیاییم زیرا کفر و شیطان آن قدرها که ما فکر می‌کنیم بزرگ نیستند بلکه تنها باید ابهتشان شکسته شود.

وی با بیان اینکه اطاعت از خدا تنها به شعار دادن نیست، افزود: تجلی اطاعت از خدا در اطاعت از رسول خداست و تجلی اطاعت از رسول در اطاعت از امام و تجلی اطاعت از امام در اطاعت از ولی‌فقیه است، پس راه درست این است که به جای شعار دادن و حرف زدن از ولایت فقیه اطاعت کنیم و این اطاعت را در عمل نشان دهیم چرا که صرف دانستن، به خودی خود، کافی نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این خصوص ادامه داد: علت برخی بی‌برکتی‌ها از یاد بردن خدا است.

 

آقاتهرانی تصریح کرد: اسلام در زمان حضرت محمد(ص) در مکه ظهور کرد و مکیان قدرش را ندانستند فرو رفت و در مدینه سر بر آورد، آن‌ها نیز قدرش را ندانستند،‌ فرورفت و در کوفه ظهور کرد در آن جا نیز به همین صورت قدرش را ندانستند تا در قم بروز کرد و اگر قمی‌ها نیز قدرش را ندانند، افول خواهد کرد و خداوند با کسی خویش و قومی ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet