روز مجلس
1389/03/16 08:57:00
سرویس صحن

توضیحات نکونام درمورد نشست کمیسیون اصل90 بارییس جمهور

**نایب رییس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توضیحاتی در خصوص دیدار تعدادی از اعضای این کمیسیون و رییس جمهور ارائه داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در آغاز جلسه علنی امروز یکشنبه 16 خرداد ماه مجلس پس از آنکه "حمید رسایی" نماینده تهران اعلام کرد که سخنان رئیس جمهور در دیدار با اعضای کمیسیون اصل 90 تکذیب شد، رئیس مجلس از "محمد ابراهیم نکونام" خواست که توضیحاتی در این خصوص به نمایندگان ارائه دهد.

نکونام  با تائید اصل دیدار و مطالب آمده در خبر منتشر شده در خبرگزاری فارس، گفت: قرار شد با نیت خیر دوستان چند مورد تخلف از قانون که در حوزه های مختلف صورت گرفته بود به صورت حضوری و محرمانه خدمت رئیس جمهور اعلام شود.

وی با اشاره به حضور ابوترابی فرد، اسلامی، فدایی، زاکانی و خودش در جلسه دیدار با رئیس جمهورگفت: از دولت نیزآقایان احمدی نژاد، میرتاج الدینی،ریاض، مسعودپور و یک نفر دیگر حضور داشتند که من نشناختم.

نکونام با اشاره به بیانیه خود که روز سه شنبه پس از آنکه دفتر رئیس جمهوری مطالب منتشره در خبرگرای فارس را تکذیب کرد، منتشر کرده بود، اظهار کرد: من درآن بیانیه بصورت کامل مطالب مطرح شده را در دیدار با رئیس جمهور مطرح کردم.

وی اظهار کرد: در جلسه دیدار اعضای کمیسیون اصل 90 با رئیس جمهور مسایلی همچون تاخیر در ارائه اساسنامه ها ، هزینه بخشی از اعتبارات از یک محل در محل دیگر، عدم ابلاغ قوانین در فرجه مشخص که حدود 10  مورد است وخصوصاعدم ابلاغ دو قانون مشخص در مهلت مقررمطرح شد.

نکونام با بیان اینکه من در دیدار با رئیس جمهور همه این موارد را مطرح کردم و دیگر دوستان نیز نظرات خود را در این خصوص بیان کردند، افزود: تقریبا آقای رئیس جمهور نیز همه موارد مطرح شده را به نحوی قبول کردند. اما مشکلاتی را که داشتند مطرح کردند که متن کامل آن در خبرگزاری فارس آمده بود.

وی سپس با اشاره به اینکه آن چیزی که در خبرگزاری فارس آمده بود به ریز از روی نوار پیاده شده بود، اظهار کرد: این نشان دهنده این است که متن نوار آن دیدار در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته هرچند که متن استدالات نمایندگان ارائه نشده بود.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به سخن یکی از دوستان خود، تصریح کرد: یکی از دوستان به من گفتند که میدان سیاست میدان شطرنج است، من هم در پاسخ گفتم ما که در زمان رحلت امام (ره) زندگی می کنیم باید از حقوق مردم دفاع کرده و واقعیت را باید به مردم بگوییم.

نکونام افزود: براین اساس پاسخ علمی و طبق قانون اساسی تهیه و منتشر شد.

وی با اشاره به موضوع تکذیب سخنان رئیس جمهور در دیدار با کمیسیون اصل 90 ،اظهارکرد:دفتر رئیس جمهور در 4 بند اظهارات مطرح شده را تکذیب کردند و کل اظهارات را تکذیب نکردند و اصل مطلب را پذیرفتند.

نکونام یادآورشد: یکی از افراد رسانه ای دفتر رئیس جمهور نوار دیدار اعضای کمیسیون اصل 90 با رئیس جمهور را در اختیار خبرگزاری فارس گذاشته اند و فایل صوتی آن نیز در این خبرگزاری موجود است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet