هدر موبایل
1389/03/15 22:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حداد عادل:

مردم ورامین پشتیبان واقعی ولایت فقیه هستند

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در سالگرد قیام کفن پوشان ۱۵ خرداد ۴۲ ورامین گفت: مردم شهرستان ورامین در طول دوران مبارزات انقلاب اسلامی و نیز دوران پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ثابت کردند که پشتیبان واقعی ولایت فقیه هستند.

به گزارش ایرنا، غلامعلی حدادعادل در جمع مردم شهرستان ورامین که در سالگرد قیام کفن پوشان 15 خرداد 42اقدام به راهپیمایی کرده بودند افزود: مردم شهرستان ورامین در روز 15 خرداد 42 بیش از 40 شهید تقدیم به اسلام کردند و در طول هشت سال دفاع مقدس نیزبا تقدیم یک هزار و 400 شهید و 2 هزار و 500 جانباز و 189 آزاده نشان از ارادت این مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

افزود: امسال 15 خرداد از حال و هوای دیگری برخوردار است ، سه روز متوالی 13خرداد سالروز ولادت امام خمینی(ره) ، 14 خرداد سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی و 15 خرداد سالروز به خاک و خون کشیده شدن دوستداران و ارادتمندان امام راحل است که امام خمینی آن را تا ابد عزای عمومی اعلام کرد.

رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : فاصله میان ولادت تا ارتحال امام راحل تاریخی در جهان ساخت که باعث تحول بنیادین در نظام جهان شد.

وی افزود: قیام مردم شهرستان ورامین در خرداد 42 با وجود سختگیری های رژیم ستم شاهی به گوش تمامی آزادیخواهان جهان رسید و با تمام سرکوب و قساوتی که رژیم ستم شاهی در برابر قیام کنندگان به خرج داد ، 15 سال بعد این قیام به ثمر نشست و باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد.

مشاورعالی مقام معظم رهبری تصریح کرد : قیام مردم ورامین از متن عزاداری امام حسین(ع) برخواست این شعار نهضت که مردم از روز اول اینگونه سردادند که " نهضت ما حسینیه ، رهبر ما خمینیه " نشان داد که مردم از مجلس عزاداری امام حسین(ع) و از تعزیه بنی اسد برای یاری حسین زمان حرکت کردند.

وی گفت: شما مردم ثابت کردید حاضرید در ادامه راه امام حسین(ع) از جان خود نیز بگذرید و امروز نیز در همان راه گام بر می دارید.

حداد عادل اظهار داشت: بزرگداشت شهدای 15 خرداد در سال 42 و برگزاری مراسم و راهپیمایی کار بسیاری شایسته ای است ولی مهمترین کار ادامه دادن راه شهدا است .

وی اظهار داشت : این مراسم باید به عنوان یک سنت به نسل های آینده انتقال یافته و آیندگان به آن افتخار کنند و این ارزش ها به نسل های آینده منتقل شود .

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : برگزاری مراسم 15 خرداد تجدید عهد با آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل است.

وی افزود: شهدای 15 خرداد ورامین افتخار ایران اسلامی بوده و انقلاب اسلامی به این شهدا و خانواده آنان مدیون می باشد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصور اشتباه رژیم ستم شاهی از قیام مردم ایران اسلامی گفت: شاه تصور می کرد با سرکوب قیام 15 خرداد می تواند صدای آزادی خواهی مردم را تا ابد خاموش کند ولی 15 سال بعد خون های به ناحق ریخته شده جوانان این کشور همچون لاله سر از خاک بیرون آورده و با اوج گرفتن قیام ها ، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

حداد عادل با اشاره به جریانات رخ داده سال گذشته پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری گفت: مردم شهرستان ورامین در سال گذشته یک بار دیگر ارادت خود را به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان دادند و با حضوری چشمگیر و تأثیر گذار از حریم ولایت دفاع کردند.

وی با اشاره به حضور کفن پوشان ورامینی در روز دهم دیماه سال گذشته در برابر بیت مقام معظم رهبری گفت: مردم ورامین به یاد سال 42 به جانشین صالح و خلف امام خمینی (ره) اظهار داشتند که ما به عنوان فرزندان قیام کنندگان 15 خرداد سال 42 هیچ گاه اسلام و رهبری و امام را تنها نخواهیم گذاشت .

وی افزود: پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری همه شاهد بودند که عده ای به بهانه تقلب در انتخابات چه جریاناتی را در کشور رقم زدند و برغم اینکه مقام معظم رهبری آنها را دعوت نموده و دوستانه و برادرانه آنان را نصیحت کردند ، آنها مردم را به خیابان ها آورده و آن جریانات را رقم زدند.

حداد عادل با ذکر اینکه ملت ایران اسلامی نشان داد که قدرت تشخیص حق از باطل را دارد گفت: در جریانات پس انتخابات ریاست جمهوری تنها اموال عمومی از بین رفت و دشمنان ایران اسلامی از این حرکت به شادی پرداختند و این حرکت را یک پیروزی قلمداد کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet