هدر اصلی
1389/03/16 09:53:00
سرویس صحن
نماینده سمنان با انتقاد از سخنان رئیس جمهور:

هر نماینده ای در مقابل همه مردم مسوولیت دارد

**نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان رئیس جمهورگفت: نماینده ای که با هر رایی که وارد مجلس می شود نماینده تمام مردم ایران ایران است و تعداد رای درآن ملاک نیست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" درآغازجلسه علنی دیروز مجلس در تذکری آئین نامه ای با اشاره به اینکه این اولین جلسه ای است که در سال سوم مجلس هشتم برگزارمی شود، اظهار کرد:بنده گلایه داریم از آقای رئیس جمهورکه بحث هایی همچون من 24 میلیون رای آورده ام و نمایندگان 10 - 20 هزار رای را مطرح کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اصولی از قانون اساسی، خاطرنشان کرد: نماینده ای وقتی وارد مجلس می شود اعتبارنامه اش به تصویب همه نمایندگان می رسد و بنابراین هر نماینده ای در مقابل همه مردم و کشور مسوولیت دارد وسخنگوی تنها حوزه انتخابیه خود نیست.

وی با بیان اینکه وقتی نماینده ای اظهاراتی بیان می دارد، صدایش، صدای همه ملت است، اظهارکرد: من تعجب می کنم که برخی تذکر می دهند به جای اینکه از مجلس دفاع کنند.

کواکبیان با اشاره به بیانیه ای که نمایندگان برای رئیس قوه قضائیه فرستاده بودند، تصریح کرد: متن این بیانیه همانطور که برخی نمایندگان اعلام کردند آن چیزی نبود که ارسال کرده اند.

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز در پاسخ گفت: این مطالب بیان شد و نباید بیش از این وقت را صرف این امور کنیم.

وی در عین حال تاکید کرد: نمایندگانی که رای آورده اند نماینده کل ملت هستند و همه ما موظف به دفاع از حقوق مردم هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet