شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/16 10:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خبرداد:

تشکیل کمیته‌ای برای جلوگیری از استفاده ابزاری دشمنان از دانشجویان ایرانی

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به اینکه کمیته بررسی وضعیت دانشجویان خارج از کشور از تیرماه تشکیل می گردد، گفت:کمیته بررسی وضعیت دانشجویان خارج از کشور با هدف مقابله با جنگ نرم دشمن و جلوگیری از استفاده ابزاری آنان از دانشجویان ایرانی و ساماندهی امور تحصیلی دانشجویان تشکیل می گردد.

نوراله حیدری دستنائی نماینده مردم چهارمحال و بختیاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه کمیته بررسی وضعیت دانشجویان خارج از کشور در صورت تصویب کمیسیون آموزش از ماه آینده شروع به کار می کند اظهارداشت:این کمیته با هدف بررسی وضعیت دانشجویان خارج از کشور در صورت موافقت کمیسیون آموزش و تحقیقات از تیر ماه شروع به فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه تشکیل این کمیته بر دو جنبه علمی و سیاسی تکیه دارد ادامه داد: ساماندهی دانشجویان خارج از کشور و آگاهی از وضعیت آنان و جلوگیری استفاده ابزاری دشمنان از دانشجویان در دستور کار این کمیته قرار دارد.

حیدری افزود: آگاهی از تعداد دانشجویان خارج از کشور،رشته ای که در آن تحصیل می کنند کاربرد رشته ی انتخابی در کشور، اطلاع از هزینه تحصیلی، همچنین میزان اعتبار مدارک تحصیلی از دیگر اهداف تشکیل این کمیته خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه تحصیل دانشجویان در کشورهایی که با ایران خصومت دارند در سالهای اخیر افزایش یافته است گفت:یکی از مسئله هایی که ضرورت تشکیل کمیته بررسی وضعیت دانشجویان خارج از کشور را موجب شد، میزان تحصیل دانشجویان در کشورهایی مانند انگلیس است که سابقه دیرینه دشمنی با ایران را دارند.

حیدری افزود:این امر منجر به بررسی های مکرر کمیسیون آموزشی به منظور جلوگیری از استفاده ابزاری دشمنان از دانشجویان و جنگ نرم آنان شد که در این راستا مقدمات اعزام دانشجو به کشورهایی که سطح علمی بالا و تعامل مثبتی با ایران دارند را فراهم آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet