شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/16 08:54:00
سرویس صحن
رسایی در تذکری آیین‌نامه‌ای:

رئیس مجلس در مواقع مختلف از حقوق مردم و مجلس دفاع کند

**"حمید رسایی" در قالب تذکری آیین‌نامه‌ای خطاب به "علی لاریجانی" گفت: شایسته است شما به عنوان رئیس مجلس در مواقع مختلف از حقوق مردم دفاع کنید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مردم تهران با استناد به ماده 23 آئین نامه داخلی مجلس خواستار دفاع هیات رئیسه از شان مجلس و نمایندگان مردم شد و اظهار داشت: شایسته است شما به عنوان رئیس مجلس در مواقع مختلف از حقوق مردم دفاع کنید.

رسایی با بیان اینکه قسمت‌هایی از سخنان رئیس مجلس اشاره به صحبت‌هایی منسوب به آقای احمدی نژاد بود گفت: هرچند رئیس جمهور این صحبت ها را با اعضای کمیسیون اصل 90 تکذیب کردند و معتقدم که بخش هایی از این صحبت ها را اگر ایشان زده باشند حرف های نابجایی است، اما به هر ترتیب دفتر ایشان تکذیب کرد.

وی تصریح کرد: در طول دو هفته گذشته رئیس دستگاه قضائی پس از اینکه 175 نفر از نمایندگان بیانیه ای را به امضا رساندند و این بیانیه از تریبون مجلس خوانده شد که البته در ضمن آن از رئیس دستگاه قضا هم تشکر شده بود و نیز تذکری هم به ایشان داده شده بود که نسبت به رسیدگی به شکایت کسانی که فراری هستند چرا دستگاه قضائی اقدام نمی کند و ایشان (رئیس قوه قضائیه) نیز این اشکال را پذیرفتند.

نماینده تهران گفت: متاسفانه ایشان در یک نطق خود تعابیر نامناسبی در مورد اقدام نمایندگان به کار بردند و اظهار تاسف کردند و گفتند که من برای مجلس متاسف هستم در حالی که طبق اصل 84 قانون اساسی هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در تمام مسائل داخلی و خارجی اظهارنظر کند.

وی با اشاره به ماده 115 آئین نامه داخلی مجلس مبنی بر اظهارنظر  نمایندگان در مسائل مهم تاکید کرد: انتظار این بود که حضرتعالی امروز تذکر دادید درخصوص آن صحبت ها هم تذکر دهید هرچند نمی دانم به صورت خصوصی این تذکر را داده اید یا خیر اما باید تذکر عمومی می دادید تا از جایگاه مجلس و حق نمایندگان دفاع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet