خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/16 10:54:00
سرویس صحن
با تصویب نمایندگان صورت می گیرد

توقیف پلاک خودرو در صورت عدم پرداخت جریمه در مهلت مقرر

**در صورت عدم پرداخت جریمه توسط راننده متخلف در مهلت یک ماهه از زمان اعلام اخطار کتبی، پلاک وسیله نقلیه تا زمان پرداخت جریمه در سامانه راهنمایی، رانندگی توقیف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روز یکشنبه 16 خرداد ماه نمایندگان مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه های مربوط به امور حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه مصوب کردند، هرگاه ظرف مهلت چهار ماه از تاریخ ابلاغ قبض جریمه متخلف جریمه مربوط را پرداخت ننماید از سوی راهنمایی و رانندگی اخطاریه کتبی با مهلت یک ماهه مبنی بر پرداخت جریمه به راننده متخلف ابلاغ می شود.

در ادامه مصوب شد: در صورت پایان مهلت و عدم پرداخت جریمه ضمن ضبط گواهینامه، پلاک وسیله نقلیه تا زمان پرداخت جریمه در سامانه راهنمایی و رانندگی توقیف خواهد شد.

براساس تبصره ای از این ماده، در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به ملغ 10 میلیون برسد راهنمایی و رانندگی موظف است مراتب را به مالک خودرو اعلام و چنانچه ظرف مهلت یک ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام ننماید، راهنمایی رانندگی مکلف به توقیف خودرو تا پرداخت جریمه می باشد.

به موجب این تبصره نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند، در صورت اعتراض واحد مزبور موظف است درخصوص این موارد ظرف یک هفته تعیین تکلیف نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet