هدر موبایل
1389/03/16 11:13:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده بویر احمد و دنا:

سهم استان در پروژه‌های ملی کم است

**نماینده شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس گفت: میزان اعتبارات ملی چند برابر اعتبارات استانی است، اما سهم استان در پروژه‌های ملی کم است.

 ستار هدایتخواه به روزنامه امید مردم گفت: با توجه به ضرورت‌های بالای استان باید تلاش کرد پروژه‌هایی که با اعتبارات ملی تأمین اعتبار می‌شوند، هر چه سریع‌تر در استان اجرا شوند.

وی افزود: میزان اعتبارات ملی چند برابر اعتبارات استانی است، اما سهم استان در پروژه‌های ملی کم است که این مشکل به دلیل نداشتن مطالعات و ارائه طرح‌های ملی در گذشته بوده است.

وی تأکید کرد: پروژه‌هایی که نیاز به کمیسیون ماده 32 دارند، باید از ابتدا در این کمیسیون مطرح و مشکل آنها را رفع کرد.

هدایتخواه گفت: با توجه به کمبود فصل کاری در شهرستان‌ها و مناطق سردسیری که فرصت کار و فعالیت و زمان اجرای پروژه‌ها کم است، باید در مبادله موافقتنامه‌ها تسریع به عمل آید.

وی همچنین به مشکل هزینه‌های سهم تربیت‌بدنی، فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی، تحقیق و پژوهش و سهم پایگاه‌های بسیج از محل اعتبارات عمرانی و جاری دستگاه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: میزان بودجه عمرانی اختصاص داده شده مناسب است و باید تلاش کرد قبل از سال مالی 90 جذب و به ویژه در جهت تکمیل پروژه‌های اولویت‌دار و با پیشرفت فیزیکی بالا هزینه شود.

هدایتخواه گفت: قطعاً بر این بودجه در طول سال میزان قابل توجهی از محل‌های مختلف افزوده می‌شود و مدیران دستگاه‌های اجرایی از هم اکنون در برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی پروژه‌های مهم نسبت به جذب و هزینه این اعتبارات تلاش کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: منابع جدیدی از جمله بودجه فرهنگی که 200 میلیارد ریال است به این بودجه اضافه می‌شود و همچنین از محل برون‌سپاری واگذاری قسمت‌هایی از بخش دولتی به بخش خصوصی طبق اصل 44 قانون اساسی بر این منابع می‌افزاید.

هدایتخواه تصریح کرد: همچنین ردیف‌های متفرقه و اصلی وجود دارد که مسئولان دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در مرکز از محل این ردیف‌ها برای پروژه‌های خود تأمین اعتبار کنند.

وی با تأکید بر اینکه با گسترش راههای زیربنایی می‌توان به توسعه استان کمک کرد افزود: احداث جاده یاسوج به بابامیدان و پاتاوه به دهدشت از مهمترین طرحهای راهسازی در استان است، که جاده بابامیدان به یاسوج که شاهراه ارتباطی استان و در کریدور شمال به جنوب واقع شده یکی از مهمترین محور‌های مواصلاتی جنوب کشور است و با بهره‌برداری از آن تحول بزرگی در استان ایجاد خواهد شد.

وی یکی از مهمترین راه‌های توسعه کشور را داشتن منابع انسانی توانمند و بااستعداد دانست و گفت: از آنجایی که زمینه‌های بالقوه‌ای در کشاورزی استان وجود دارد، لذا کمیسیون کشاورزی مجلس دیداری از استان داشت.

وی تصریح کرد: متأسفانه فرهنگ کار و تلاش در استان کهکیلویه و بویراحمد ضعیف بوده و با وجود داشتن توانمندی‌ها و پتانسیل‌های فراوان و برخورداری از مواهب الهی مختلف میزان بیکاری در آن بالاست.

هدایتخواه گفت: سالانه میلونها متر مکعب از آبهای جاری این استان به هدر می‌رود و منابع خاک و زمینهای مستعد این استان بلااستفاده مانده اما جوانان این مرز و بوم در بیکاری و فقر و نداری به سر می‌برند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet