شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/16 08:13:00
سرویس کمیسیون ها
برای توضیح درباره دلیل عدم اجرای صحیح اصل 48 قانون اساسی؛

وزیر آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش می‌رود

**نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی از بررسی سوال خود درهفته جاری ازحمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات خبرداد.

"موسی الرضا ثروتی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، عدم اجرای صحیح اصل 48 قانون اساسی توسط وزارت آموزش و پرورش را یکی یکی ازدلایل طرح سوال خود از وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد و گفت:در بخشی از استان ها و از جمله خراسان شمالی میزان بازمانده از تحصیل خیلی زیاد است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره تعداد بازمانده از تحصیل خراسان شمالی، خاطرنشان ساخت: حدود 20 هزار نفر تاکنون دراین استان به دلایل مختلف از تحصیل بازمانده اند.

ثروتی انتخاب نامناسب نیرودر وزارت آموزش و پرورش را از دیگر دلایل طرح سوال خود از حاجی بابایی عنوان کرد و افزود: در جذب نیرو در این وزارتخانه به فرهنگ مناطق و قومیت های مختلف کشور توجه نمی شود که همین امر در برخی مناطق کشور منجر به افزوده شدن به تعداد بازمانده از تحصیل جمعیت کشور شده است.

نماینده بجنورد عدم تناسب در توزیع هنرستان ها و مراکز کارو دانش، استخدام معلمان خارج از حق التدریسی ها و آموزشیاران نهضت سواد آموزی، عدم توزیع مناسب فضاهای ورزشی، اردوگاهی و فرهنگی در مناطق مختلف کشور را از دیگر عوامل طرح سوال خود از وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد.

ثروتی عدم توزیع مناسب لوازم آزمایشگاهی و کارگاهی در مدارس مناطق مختلف و عدم پرداخت مطالبات بازنشستگان پیش از موعد را علی رغم تصویب و ابلاغ قانون، از دیگر دلایل طرح سوال خود از حاجی بابایی  عنوان کرد و افزود: این سوال در هفته جاری با حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بررسی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet