هدر موبایل
1389/03/16 11:16:00
سرویس سیاسی
علیخانی ضمن تشکر از تفقد مقام معظم رهبری:

قطع سخنان سیدحسن خمینی حادثه بسیار تلخی بود

**نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: قطع سخنان "سیدحسن خمینی" در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) حادثه بسیار تلخی بود.

"قدرت الله علیخانی" در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه 16 خرداد ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به نیمه تمام ماندن سخنان سیدحسن خمینی در سالگرد ارتحال امام، گفت: این حادثه بسیار تلخی بود که آن هم در خانه خود امام صورت گرفت.

وی با بیان اینکه آن کسی که مورد اهانت قرار گرفت در واقع یادگار امام (ره) بود، افزود: فکر می کنم که همه علاقمندان امام از این حادثه آزرده خاطر شدند.

علیخانی به جمله ای از امام راحل از سوی یکی از نزدیکان وی اشاره کرد و گفت: یکی از نزدیکان امام که تا روز آخر با امام بود گفته اند که خیلی قبل از انقلاب صبح که آمدم بروم خانه امام دیدم که یک برگی که روی آن اهانت و فحش نوشته شده بود به در خانه امام چسبانده بودند؛ من عصبانی شده و آن نامه را کنده و وارد حیاط خانه امام شدم، مشاهده کردم که امام در حال قدم زدن است، کنار حوض احساس کرد که من یک کم عصبانی هستم، گفت: فلانی آن نامه را من صبح که بیرون رفته بودن دیدم و پاره نکردم.

علیخانی ادامه داد: امام سپس جمله زیبایی می فرمایند «به انسان زنده فحش می دهند به مرده که فحش نمی دهند».

وی به بیانات دیگری از امام اشاره کرد و گفت: امام تعبیر زیبای دیگری دارند مبنی بر اینکه فرموده بودند، بیشتر آنهایی که مورد هجمه قرار می گیرند افراد موثر جامعه بوده و در جامعه موجه بوده و نفوذ کلمه دارند.

نماینده قزوین بر این اساس تصریح کرد: نتیجه می گیریم که حادثه روز 14 خرداد مرقد مطهر امام طبیعی است.

علیخانی در عین حال با اشاره به اینکه از حادثه 14 خرداد مرقد مطهر امام خود و دوستانشان آگاه بودند، خاطرنشان کرد: این موضوع را به خود حسن آقا منعکس کرده بودیم، چون که هم اعلامیه پخش کرده بودند و هم از قبل خبرهایش به ما رسیده بود.

وی افزود: سیدحسن خمینی در واکنش به حوادثی که قرار بود اتفاق بیفتد فرموده بودند که هرچه خیر است پیش خواهد آمد.

علیخانی بر این اساس با اعلام اینکه حادثه 14 خرداد که در مرقد امام راحل صورت گرفت کار درستی نبود، اظهار کرد: با این کار هم دشمن سوءاستفاده کرد و هم اصل سالگرد ارتحال امام تحت الشعاع قرار گرفت که نباید این اتفاق می افتاد.

علیخانی با اشاره به تفقد مقام معظم رهبری از سیدحسن خمینی تصریح کرد: از تفقدی که مقام معظم رهبری نسبت به حسن آقا انجام دادند و ایشان را با خودشان بالا آوردند و صورت ایشان را بوسیدند تشکر می کنیم.

وی افزود: از مقام معظم رهبری همین انتظار بود که بحق نسبت به حسن آقا و بیت مکرم ایشان انجام دادند.

علیخانی در پایان سخنان خود تصریح کرد: حاج سیدحسن آقا همیشه تا به حال تبعیت خودشان را از رهبری به اثبات رسانده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet