هدر موبایل
1389/03/16 11:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غفوری‌فرد:

طی این 31 سال ندیدم که روسیه با ایران همراهی کند

**نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مواضع روسیه در برخورد با مسایل مربوط به ایران گفت: ایران به هیچ وجه نمی‌تواند از روسیه به‌ویژه در تصمیم‌گیری‌های مهم انتظار دوستی و همراهی داشته باشد.

حسن غفوری‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص مواضع اخیر روسیه درباره‌ی پرونده‌ هسته‌یی ایران، خاطرنشان کرد که شخصا هیچ‌گاه نه قبل و نه پس از انقلاب به مواضع شوروی سابق و روسیه نسبت به ایران اعتماد نداشتم و هیچ‌گاه هم طی این 31 سال ندیدم که این کشور با ایران همراهی کند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تاخیرات روسیه در بحث راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر، ادامه داد: این کشور در راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر هم تاخیرات بسیار زیادی داشته که غیر قابل توجیه است.

نماینده‌ مردم تهران در مجلس هم‌چنین درخصوص مباحث مطرح شده حول سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها، خاطرنشان کرد که بر اساس مصوبه‌ مجلس و مبلغی که قوه‌ مقننه در اختیار دولت قرار داده است، قوه‌ی مجریه باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

به گفته‌ی غفوری‌فرد، مجلس برای دولت در سال اول 20 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته بود که البته از آن‌جا که دولت در نظر دارد از شش ماه دوم این قانون را اجرا کند عملا درآمد دولت همان 40 هزار میلیارد تومانی می‌شود که از ابتدا خواسته بود.

وی درخصوص نقش کارگروه مشترک دولت و مجلس در این زمینه، عنوان کرد: این کارگروه یک کارگروه رسمی نیست و برای هماهنگی‌های بیشتر تشکیل شده بود.

نماینده‌ی تهران در مجلس در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با ایسنا درخصوص برخوردهای مجدد رژیم صهیونیستی با کشتی‌های حامل کمک به غزه، گفت: خوشبختانه یک اعتراض عمومی در کل جهان علیه این اقدامات تروریستی صهیونیست‌ها به وجود آمده است.

غفوری‌فرد با اظهار امیدواری از این‌که طبق فرموده‌ی مقام معظم رهبری، این اقدامات برای کمک به غزه ادامه پیدا کند، گفت: باید کشتی‌های حامل کمک به غزه برای رفع محاصره‌ی غزه هم‌چنان فعالیت‌های خود را ادامه دهند تا اسراییل مجبور به شکست شود.

وی گفت: اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی، قدم‌های موثری در نابودی خود این رژیم بود و علی‌رغم مظلوم‌نمایی‌هایی که این رژیم می‌کند همه مشاهده کردند که برخلاف همه‌ی مواضع عمل کرد و در جهت محو خود حرکت می‌کند.

غفوری‌فرد که در انتخابات اخیر هیات رییسه‌ی مجلس نتوانست رای لازم را برای حضور مجدد در این هیات را کسب کند، در ارزیابی از این مساله عنوان کرد: انتخابات هیات رییسه‌ی مجلس هر یک سال یک بار برگزار می‌شود تا نمایندگان با جمع‌بندی عملکردها هیات رییسه‌ی جدید را انتخاب کنند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: فراکسیون اصولگرایان یکدست و متحد هستند و هرکدام‌شان که در هیات رییسه حضور داشته باشند خوب است و تغییر چندانی در عملکرد این هیات رییسه به وجود نخواهد آمد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet