خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/16 11:48:00
سرویس صحن
دهقانی در نطق میان دستور:

ولایت فقیه بزرگ‌ترین میراث امام برای حفظ انقلاب است

**نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی گفت: امام خمینی (ره) برای حفظ انقلاب و ادامه مسیر آن بزرگ ترین میراث خویش که همانا ولایت فقیه است برای ما به یادگار گذاشت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمد دهقان نقندر" که به عنوان ناطق میان دستور جلسه عنی روز یکشنبه سخن می گفت، اظهار داشت: از اعتماد مجدد نمایندگان شریف ملت ایران برای عضویت در هیات رئیسه تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم بتوانم در چهارچوب قانون اساسی و آئین نامه داخلی وظیفه ام را نسبت به نظام و مجلس شورای اسلامی انجام دهم.

وی افزود: 14 خرداد سالروز رحلت غمبار پیشوای عظیم الشان مسلمانان جهان، احیاگر اسلام و ارزش های اسلامی را به ملت بزرگ ایران تسلیت عرض می کنم و از حضور پرشکوه ملت ایران در مراسم 14 و 15 خرداد در سراسر کشور تشکر می کنم.

نماینده جناران و طرقبه گفت: به ویژه از حضور حماسی مردم انقلابی ایران در مراسم باشکوه نماز جمعه 14 خرداد در حرم امام راحل (ره) به امامت خلف صالحش رهبر معظم انقلاب و تجدید بیعت با آن بزرگوار، قدردانی نموده و خداوند را بر نعمت بزرگ انقلاب و امام بزرگ و رهبری بصیر و حکیم و ملتی آگاه و انقلابی شکرگزارم.

وی با اشاره به بخش هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: اکنون 21 سال است آن امام بزرگ از میان ما رفته و این انقلاب عظیم جهانی را به ملت مومن ایران سپرده است و بارها تاکید فرمود که این جمهوری اسلامی امانت الهی در دست شماست. او با اندیشه نورانی اش و با بیانات صریح و شفافش و وصیت نامه الهی سیاسی اش راه حفاظت و صیانت از این امانت الهی را به ما نشان داد.

دهقان تصریح کرد: امام (ره) برای حفظ انقلاب و ادامه مسیر آن بزرگ ترین میراث خویش که همانا ولایت فقیه است برای ما به یادگار گذاشت و در آخر عمر مبارکش بارها مصداق ولی فقیه بعد از خود را نیز به برخی از اطرافیان و نزدیکان و بزرگان انقلاب معرفی فرمود.

وی ادامه داد: ایشان بارها با عبارات مختلف تاکید فرمود پیرو ولایت فقیه باشید تا به کشور شما آسیبی نرسد. امام (ره) با اتکا به همان حکم فقهی ولایت فقیه در برابر نظام های ظالمانه و غیرالهی و دموکراسی غربی دیکتاتورهای رایج دنیا، نظام مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی را بنیاد نهاد و نظام نوپای جمهوری اسلامی را بیش از 30 سال با همه فراز و نشیب ها و دشمنی ها و توطئه ها به خوبی اداره کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: امروز محبین واقعی امام همان کسانی هستند که به بزرگترین میراث امام یعنی نظام مبتنی بر ولایت فقیه و مصداق ولی فقیه که رهبر معظم و فرزانه انقلاب است عشق می ورزند. به عبارت دیگر امروز محک واقعی برای شناخت دوستداران امام، پایبندی به بزرگترین میراث امام یعنی ولایت فقیه و پیروی از مصداق ولی فقیه مورد نظر و تاکید امام یعنی رهبر فرزانه انقلاب است.

دهقان گفت: به حمدالله در این 21 سال سپری شده از زمان رحلت امام، رهبر انقلاب با همان عظمت و سعه صدر و با همان تدبیر و شجاعت و یا همان انگیزه الهی راه پرعظمت امام را با عزت به پیش بردند و کشتی انقلاب را در حیات همه طوفان ها به سلامت عبور دادند.

وی افزود: این رهبر فرزانه در این دو دهه اخیر و تهدیدی را برای انقلاب به فرصت بزرگ تبدیل کرد.

ملت هوشیار ایران نیز دراین 21 سال گذشته هیچگاه در مسیر عزت آخرین ولایت فقیه کوتاهی نکرده است بلکه همواره در حوادث مختلف دو دهه اخیر بر پیروی از آرمانهای امام و ولی فقیه خود تاکید داشتند.

دهقان خاطرنشان کرد: به حمدالله بسیاری از مسئولان و نمایندگان ملت و صاحبان قدرت نیز در این سال های متمادی توانسته اند به وصیت امام بزرگمان برای حفظ این امانت الهی عمل کنند و البه این واقعیت تلخ را باید قبول کرد که متاسفانه کم نبودند کسانی که در این امتحان الهی نتوانستند به وصعیت امام خود عمل کنند.

وی گفت: امام (ره) فرموده بودند خدا نکند قبل از آنکه انسان خودش را بسازد، دنیا به او روی آورد. برخی از آنهایی که خودشان را ساخته بار مسئولیت های بزرگ را بر دوش گرفتند نتوانستند در میدان مبارزه بین هواهای خویش با منافع نظام و ملت پا روی هواهای خود بگذارند.

وی افزود: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب در خطبه های نماز جمعه روز 14 خرداد فرمودند انحراف و زاویه گرفتن از مسیر انقلاب به تدریج صورت می گیرد. هنگامی که افراد در میدان عمل از راه امام جدا می شوند اما همچنان خودشان را با امام و انقلاب به مردم معرفی می کنند خطر چند برابر می شود اینگونه افرارد نه تنها به خاطر دنیا طلبی ها و جاه طلبی ها و ترجیح منافع خود و اطرافیان به منافع نظام و انقلاب از مسیر امام منحرف شدند بلکه تعدادی از مردم را نیز که گذشته اینها را مورد توجه قرار داده اند و از وضعیت فعلی آنان خبر ندارند را دچار سردرگمی می کند.

دهقان تصریح کرد: این زاویه ها از خط امام علاوه بر اینکه مانع تحقق کامل آرمان انقلاب در داخل کشور شده است بلکه نظام اسلامی را که می رفت الگوی واقعی برای ملت ها و کشورها تبدیل شود با چالش مواجه سازد هرچند این نظام با رهبری رهبر فرزانه انقلاب و با حضور هوشیارانه مردم در صحنه همچنان به راه خود ادامه می دهد اما واقعیت این است که این انحرافات لطمات جبران ناپذیری به حرکت انقلاب و راه امام وارد ساخته است.

نماینده چناران و طرقبه اظهار داشت: برای جبران این کاستی ها باید راه جدیدی یافت به نظر حقیر زمان آن رسیده است که جمعی از دلدادگان و دلسوزان نظام اسلامی با هماهنگی مسئولان ارشد نظام بنشینند و برای مشکلات اجتماعی و فساد اقتصادی چاره جویی کنند و نباید نقاط قوت نظام مسئولان کشور از نقطه ضعف ها غافل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet