شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/16 08:02:00
سرویس اقتصادی
محمدی به خانه ملت خبرداد:

اصلاح ماده 106 قانون مدیریت برای احقاق حقوق کارمندان

**نماینده مریوان و سروآباد در مجلس گفت: جمعی از نمایندگان با تهیه طرح یک فوریتی اصلاح ماده ۱۰۶ قانون مدیریت خدمات کشوری و اضافه کردن یک تبصره به آن خواستار احقاق حقوق کارمندان و کارکنان دولت هستند.

"اقبال محمدی" نماینده مریوان و سروآباد در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه طرح یک فوریتی اصلاح ماده 106 قانون مدیریت خدمات کشوری و اضافه کردن یک تبصره به آن که به امضای بیش از 50نماینده رسیده  در دستور کار مجلس قرار دارد، گفت: کارمندان وزارتخانه ها و سازمانها و شرکتهای مختلف با قراردادهای متفاوت اعم از پیمانی و رسمی زیر نظر سازمان تامین اجتماعی و طرف قرارداد آنها بعضاً با 25 سال و بیشتر سابقه کار، قبل از اجرای لایحه خدمات کشوری در قالب کسورات بازنشستگی ، نه تنها از حقوق آنها بلکه از ردیف های دیگربه خصوص ردیف اضافه کاری مبالغی کسر و به حساب دولت واریز شده است.

وی افزود: این دسته از کارمندان از قبل که بازنشسته می شدند براساس متوسط 2 سال آخر مبالغ کسر شده به ردیف های حقوق بازنشستگی و سنوات پایان خدمت محاسبه و پرداخت می شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه طبق ماده 106 قانون مدیریت خدمات کشوری این حق در بازنشستگی آنها لحاظ نمی شود، تصریح کرد: اگر کارمندی بیمه اش زیر نظر سازمان تامین اجتماعی است براساس سنوات سالیانه و پاداش آخر خدمت 50 میلیون تومان محاسبه و قابل پرداخت بوده اما با اجرای این ماده مبلغ مذکور به 35 تا 40 میلیون تومان کاهش می یافت و از طرف دیگر حقوق بازنشستگی که حدود یک میلیون تومان برآورد می شد به 700 تا 800 هزار تومان تقلیل می یافت.

محمدی افزود: با این وجود مبلغی که در ردیف اضافه کاری که از این عده از کارمندان کسرشده بلاتکلیف می بود و این امر باعث ریزش کارمندان مجرب وسیر صعودی درخواست بازنشستگی قبل از موعد با 25 سال سابقه کار شده است.

وی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی درصدد است تا با اضافه کردن یک تبصره واصلاح ماده 106 قانون مدیریت خدمات کشوری، حقوق این عده از کارمندان را احیا کند تا کارمندانی که از قبل از حقوق و مزایای آنها مبالغی کسر شده در هنگام بازنشستگی حقوق خود را دریافت کنند.

به گفته محمدی طرح مذکور که وی یکی از طراحان آن است در دستور کار مجلس است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet