روز مجلس
1389/03/16 12:41:00
سرویس صحن
اکبریان در نطق میان دستور:

با نظارت مجلس هیچ کس اجازه قانونگریزی نمی‌یابد

**نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه قانون گریزی یکی از معضلات اساسی کشور ما است و لازم است که مجلس با برنامه ریزی کامل بر اجرای قوانین نظارت کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "عزیز اکبریان" که به عنوان ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه سخن می گفت، اظهار داشت: سالگرد عروج ملکوتی بنیان گذار انقلاب اسلامی را گرامی می داریم و سفارش موکد ایشان را نصب العین همیشگی خودمان قرار می دهیم که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به کشور شما نرسد.

نماینده کرج و اشتهارد خاطرنشان کرد: فرمایشهای بسیار زیبا و ارزشمند مقام معظم رهبری در نماز جمعه و تبیین ویژگی های خط امام به عنوان منشور انقلاب اسلامی فصل الخطاب به آحاد مختلف مردم و گروه ها و جریانات سیاسی کشور می باشد که امیدوارم همگی آن را چراغ راه خودمان قرار دهیم و توطئه های دشمنان داخلی و خارجی را خنثی نمائیم تا در مقابل امام و شهیداله شرمنده نبوده باشیم.

وی افزود: حملات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به کاروان صلح کمک های بشردوستانه به مردم غزه بار دیگر چهره زشت و خون آشام این رژیم را به جهانیان نشان داد که دولت غاصب پایبند هیچ قانون و مقررات بین المللی نمی باشد.

اکبریان گفت: امروز در آغاز سومین سال نمایندگی مجلس در دوره هشتم می باشیم. دو سال از دوران نمایندگی گذشت. آیا وظیفه مجلس فقط قانونگذاری است؟ آیا در بعد نظارتی بر عملکرد دستگاه های اجرایی که از وظایف سنگین و خطیر نمایندگی است چقدر موفق بوده ایم؟ درخصوص فرمایش حضرت امام که مجلس در راس امورات چگونگی عمل کرده ایم؟

وی افزود: متاسفانه قانون گریزی یکی از معضلات اساسی کشور ما می باشد که باید مجلس با برنامه ریزی و نظارت کامل بر اجرای قوانین اهتمام ورزد تا در کشور مقدس اسلامی همه مردم و مسئولان پایبند به قانون باشند و هیچ فردی به خودش اجازه قانون گریزی ندهد و قانون فصل الخطاب باشد.

وی افزود: بیکاری یکی از معضلات اساسی کشور بوده که سر منشاء ترویج بسیاریاز ناهنجاری های اجتماعی، فساد و فحشا و مواد مخدر و طلاق می باشد که متاسفانه مجلس و دولت فاقد استراتژی برای حل این معضل بزرگ ملی هستند لذا از ریاست محترم جمهوری و هیات رئیسه مجلس استدعا داریم عنایت ویژه ای برای حل این معضل ملی داشته باشند.

اکبریان گفت: از کمیسیون های مختلف مجلس و همکاران ارجمند نماینده درخصوص تصویب لایحه تاسیس استان البرز صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم و امیدوارم شاهد تاسیس 31 استان کشور در 31 بهار آزادی باشیم.

نماینده کرج و اشتهارد تصریح کرد: شهرستان های کرج، ساوجبلاغ و نظرآباد با جمعیت حدود 5/2 میلیون نفر و 550 هزار دانش آموز، 120 هزار نفر دانشجو دارد و علاوه بر اینکه 13 درصد صنایع کل کشور را دارا است یکی از قطب های مهم کشاورزی و دامپروری کشور می باشد. هم اکنون 25 هزار هکتار و 12 موسسه بزرگ علمی و تحقیقاتی کشور در آن قرار دارد.

وی افزود: از ریاست جمهور درخواست می کنم در خصوص مصوبه هیات محترم دولت ضمن بر تشکیل 6 منطقه گردشگری در کرج دستور عاجل صادر فرمایند چون با گذشت یک سال از مصوبه سفر دوم تاکنون هیچ احترام عملی صورت نگرفته و سازمان میراث فرهنگی همچنان در خواب فراموشی فرو رفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet