هدر موبایل
1389/03/16 12:38:00
سرویس صحن
نمایندگان مجلس طی بیانیه ای اعلام کردند:

بیانات رهبری فصل الخطاب دوستداران انقلاب

**۲۴۷ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای، حمایت خود را از سخنان مقام معظم رهبری در نماز جمعه روز ۱۴ خرداد ماه اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدحسین فرهنگی" در جلسه علنی روز یکشنبه 16 خرداد ماه در اولین حضور خود در هیات رئیسه، متن کامل بیانیه نمایندگان را قرائت کرد.

متن کامل بیانیه 247 نماینده به شرح زیر است:

جمعه 14 خرداد ماه 1389 فرصت دیگری پیش آورد که ملت ایران با امام و راه نورانی او تجدید پیمان کنند.

حضور باشکوه مردم از سراسر کشور پیرامون مرقد مطهر امام راحل و برپایی نمازجمعه ای افتخارآفرین به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی جلوه این روشن از عظمت انقلاب اسلامی بود.

مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه با بیان دقیق شاخص های راه امام محک و میزان مطمئنی به دست دادند تا چراغ راه امروز و فردای جویندگان و پویندگان راه امام باشد.

ایشان خطر کسانی را که با ادعای پیروی از راه امام و با تمسک به آشنایی با امام افکار و عقاید خود را به امام راحل نسبت می دهند گوشزد فرموده و هشدار دادند اگر روشی منطقی برای دستیابی به راه و روش اندیشه ها و آرمان های امام وجود نداشته باشد هرکس می تواند کژراهه و بیراهه ای را که در نظر گرفته راه امام بداند و موجب انحراف شود.

رهبری در خطبه اول نماز جمعه 14 خرداد 89 بر لزوم توجه به جامعیت سخنان امام تاکید کردند و بعضی از مدعیان را از حذف بخش هایی از دیدگاه ها و نادیده گرفتن جنبه هایی از سیره امام که مورد علاقه دشمنان انقلاب اسلامی نیست برحذر داشته و جاذبه و دافعه امام راحل را یادآور شدند.

رهبری دفاع امام را از ملت مظلوم فلسطین نمونه این روش از حق طلبی و ظلم ستیزی آن بزرگوار دانسته و کشتار و ددمنشانه سربازان صهیونیست را در حمله وحشیانه به کشتی های حامل امدادگران و محاصره شدگان مظلوم غزه گواه روشنی بر طبیعت ظالم و انسان ستیز اسرائیل معرفی کردند.

ایشان با تبیین ابعاد این حمله جهانیان را به ادامه ارسال کمک های خود به دنبال کاروان آزادی برای شکست محاصره غزه دعوت کردند و صحت اعتقاد امام راحل را بر لزوم حذف رژیم غاصب و جعلی اسرائیل از منطقه یادآور شدند.

مقام معظم رهبری با اشاره به حوادث سال 88 و مواضع نادرست و انحرافی برخی اشخاص به روشنی نادرستی انتساب آن افراد و آن مواضع را به آن بزرگوار تبیین کردند و کسانی را که با رفتار و گفتار خود این مدعیان را تعیین می کنند یا در مقابل این انحرافات سکوت می کنند سرزنش کردند و به صراحت اعلام کردند که میزان حال فعلی افراد است و اگر حال فعلی افراد نقطه مقابل وضعیت گذشته آنها باشد آن گذشته در مقایسه با حال فعلی آنان کارآیی ندارد. رهبری با یادآوری سیره و سنت امام راحل همه ما را در اظهار نظر نسبت به دیگران به رعایت حق و عدل و انصاف فراخواندند و از زیاده روی و افراط در خصومت پرهیز دادند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی که امضاکنندگان این بیانیه هستیم ضمن تشکر از مردم آگاه و با ایمان و انقلابی کشورمان که در هر شهرها و ازجمله تهران وفاداری خود را نسبت به امام عزیز به اثبات رساندند اعلام می کنیم که همه باید سخنان رهبری را فصل الخطاب بدانند و با عمل رهنمودهای ایشان و تمسک به حیل المتین ولایت وحدت جامعه انسانی را حفظ و استحکام بخشند از خداوند کریم برای روح ملکوتی امام بزرگوار علو درجات و برای مقام معظم رهبری دوام و سلامت و طول عمر و برای ملت ایران در پیروی از راه امام و شناخت دقیق شاخص های آن راه طلب توفیق روز افزون می کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet