هدر موبایل
1389/03/16 13:12:00
سرویس سیاسی
پارلمان عربی خواستار شد

افزایش تلاش‌های بین‌المللی برای رفع محاصره غزه

**پارلمان عربی با قدردانی از دولت ترکیه، ضمن مجکوم کردن حمله کماندوهای اسرائیلی به ناوگان آزادی غزه، خواستار افزایش فشارهای کشورهای عربی و سازمان های بین المللی برای رفع محاصره غزه شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری وفا فلسطین، پارلمان عربی در نشست فوق‌العاده خود در مقر اتحادیه عرب در جلسه ویژه بررسی تجاوز رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی در آب‌های مدیترانه و تداوم اعمال محاصره نوار غزه، بر تلاش عربی و بین‌المللی برای پایان دادن فوری به محاصره نوار غزه تاکید کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: در بیانیه پارلمان عربی بر ضرورت تلاش برای آسان سازی حرکت کاروان‌های زمینی و دریایی جهت پایان دادن به محاصره ظالمانه ملت فلسطین تاکید شده است.

این گزارش می افزاید: پارلمان عربی با درود به ملت پارلمان و سران ترکیه و شهدای این کشور که خون‌شان برای دفاع از آزادی در آب‌های مدیترانه ریخته شد، از مواضع کشورهای نیکاراگوئه، آفریقای جنوبی و همه کشورهایی که سفرای خود را از دولت اشغالگر فرا خواندند، تقدیر کرد.

پارلمان عربی ضمن استقبال از تصمیم مصر برای بازگشایی دایم گذرگاه رفح، موضع آمریکا که جنایت‌های رژیم صهیونیستی و بویژه این جنایت را توجیه می‌کند محکوم کرد و از کشورهای عربی خواست با کشورهای جهان با توجه به مواضع این کشورها در قبال مسائل عربی برخورد سیاسی و اقتصادی داشته باشند.

از سوی دیگر "هدی بن عامر"، رئیس پارلمان عربی کشته شدن برخی اعضای ناوگان آزادی را بیانگر همبستگی جامعه بین‌المللی به خاطر مساله آزادی و بویژه آزادی ملت فلسطین عنوان کرد.

از سوی دیگر دبیر کل پارلمان عربی نیز حمله وحشیانه به ناوگان آزادی را دارای ابعاد بزرگ و معانی بی‌شمار دانست.

"عدنان عمران"، همچنین افزود: این تجاوز آشکار یک دزدی دریایی و تهدیدی برای کشتیرانی بین‌المللی و نقض قوانین بین‌المللی در این زمینه و هم‌چنین تهدیدی خطرناک برای اصل کشتیرانی آزاد و حقوق دریانوردی بین‌المللی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet