هدر اصلی
1386/11/05 13:37:00
سرویس سیاسی

توصیه رییس مجلس به شورای نگهبان و هیات های اجرایی

رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص رد صلاحیت تعدادی از داوطلبان نمایندگی مجلس گفت : به شورای نگهبان و هیات های اجرایی توصیه می کنیم فارغ از گرایش افراد ، دقت کنند حقی از کسی سلب نشود .

به گزارش خانه ملت، دکتر غلامعلی حداد عادل روز پنجشنبه در گفت وگو با شبکه خبری العالم با اعلام این که در میان کسانی که رد صلاحیت شده اند ازهردو جناح اصولگرا و اصلاح طلب وجود دارند ، تصریح کرد که در ایران نتیجه انتخابات قابل پیش بینی نیست، زیرا مردم تعیین کننده اصلی هستند و هرچه در ایران مردم سالاری نهادینه می شود، قدرت آنها نیز افزایش می یابد.

  رییس مجلس در خصوص نامه اخیر خود به مقام معظم رهبری گفت :  احساس کردم برای این که  اختلاف برداشت در مورد برخی مصوبات مجلس به یک موضوع ملال آور دچار نشود و مردم هم نگران نشوند ، لازم است از راهکار قانونی که در قانون اساسی پیش بینی شده ، استفاده کنم وبه همین خاطر از مقام معظم رهبری درخواست کردم که میان دولت و مجلس هماهنگی ایجاد کنند که ایشان هم سریعا اعلام نظر کردند .

  حداد عادل در این باره افزود : این که مقام معظم رهبری در چنین موضوعی دخالت کنند در قانون اساسی به عنوان یکی از نقاط قوت پیش بینی و تصریح شده است .

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد : مجلس اختیاراتی دارد و دولت هم می خواهد به وظایف خود عمل کند ، بنابراین طبیعی است که بعضی وقت ها میان آنها اختلاف نظر پیش بیاید .

 وی  تصریح کرد : با اعلام نظرصریح رهبری موضوع خاتمه پیدا کرد و مجلس و دولت هم از آن تبعیت کردند .

حداد عادل روابط دولت و مجلس را خوب توصیف کرد و افزود : اختلاف نظر دولت و مجلس نباید به منزله شکاف و تضاد آشتی ناپذیر میان آنها تعبیر شود .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet