هدر موبایل
1389/03/16 12:26:00
سرویس صحن

موافقت مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت الحاق یک تبصره به ماده ۱۰۶ قانون مدیریت خدمات کشوری موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی روز یکشنبه 16 خرداد ماه یک فوریت الحاق یک تبصره به ماده 106 قانون مدیریت خدمات کشوری را تصویب کردند.

نمایندگان در رای گیری که برای فوریت این طرح صورت گرفت، با 113 رای موافق، 15 رای مخالف و 17 نماینده رای ممتنع با این فوریت موافقت کردند.

در صورت تصویب نهائی کارمندانی که قبل از اجراء قانون مدیریت خدمات کشوری مشمول قانون تامین اجتماعی شده اند از شمول این ماده مستثنی می باشند.

نمایندگان طرفدار این طرح در مقدمه توجیهی این طرح آورده اند: سالیان متمادی کارمندان مشمول قانون تامین اجتماعی مبالغ مربوط به کسور بازنشستگی را از فوق العاده اضافه کاری به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نموده اند که مبنای برقراری حقوق بازنشستگی و پاداش آخر خدمت محسوب می گردید.

ماده (106) قانون مدیریت خدمات کشوری موجب تضییع حقوق این دسته از کارمندان شده است، عدم تعیین تکلیف مبالغ کسر شده قبلی با اجراء قانون مذکور خلاف اصول (20)، (28)، (29)، (72)، (73) و (75) قانون اساسی است. لذا ضروری است تبصره ذیل به ماده مذکور اضافه یا دولت مبالغ دریافتی را به کارمندان مسترد نماید، بنابراین طرح زیر با قید یک فوریت تقدیم می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet