خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/16 13:06:00
سرویس سیاسی
برای پاسخگویی در مورد ادعاهای ترویج آیین‌های غیراسلامی

نمایندگان دولت به پارلمان افغانستان احضار شدند

**نمایندگان لویی جرگه، با احضار وزیران کشور و اقتصاد، دادستان کل کشور و همچنین رئیس اداره امنیت ملی افغانستان به پارلمان، خواستار توضیح آنان در مورد ادعای گسترش آیین های غیراسلامی در کشور شدند.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی بی سی، نمایندگان پارلمان افغانستان موسوم به لویی جرگه، با احضار وزیران کشور و اقتصاد، دادستان کل کشور و همچنین رئیس اداره امنیت ملی به پارلمان، خواستار توضیح آنان در مورد ادعای گسترش آیین های غیراسلامی در کشور شدند.

این گزارش می افزاید: "حنیف اتمر"، وزیر داخله و "امرالله صالح"، رئیس اداره امنیت از ادامه تحقیقات گسترده در این زمینه خبر دادند.

رئیس اداره امنیت از شناسایی ۱۳ موسسه و نهاد غیردولتی، که عمدتا خارجی هستند، به عنوان نهادهای مشکوک در زمینه تبلیغ آیین های غیراسلامی خبر داد.

چندی پیش پخش فیلم های مستندی در یک کانال خصوصی در افغانستان که عده ای را در حال انجام دادن آیین های غیراسلامی نشان می داد، باعث نگرانی و خشم اعضای پارلمان شد  و آنها بعد از بررسی تصاویر ویدئویی پخش شده از این تلویزیون خصوصی، تصمیم به فراخواندن این مقامهای دولتی گرفتند.

در همین حال صدها تن از دانشجویان دانشگاه هرات، در غرب افغانستان در اعتراض به آنچه آنها ترویج آیین های غیر اسلامی در کشور خوانده اند، دست به تظاهرات زدند.

معترضان علیه شماری از کشورهای غربی شعار دادند و پرچم یک کشور اروپایی را هم به آتش کشیدند.

این معترضان همچنین از دولت افغانستان خواستند که تحقیقات شفافی را در این مورد انجام دهند و جلو تروج این مذاهب را در افغانستان بگیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet