هدر موبایل
1389/03/16 16:35:00
سرویس اقتصادی
محمدی تاکید کرد:

اختصاص 100 درصد اعتبار پروژه‌های با پیشرفت 85 درصد

**نماینده مریوان و سروآباد گفت: دولت باید همه اعتبارات پروژه های با پیشرفت بالای ۸۵ درصد و پروژه های آبی بر رودخانه های مرزعی و مشترک را اختصاص دهد و از اعتبارات این پروژه ها کم نکند.

"اقبال محمدی" نماینده مریوان و سروآباد در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه طرح یک فوریتی اصلاح بودجه سال 1389 در دستور کار مجلس قرار دارد گفت: براساس این طرح به وزارت نیرو اجازه داده خواهد شد تا اعتبارات طرحهای آبی که در سال 89 به اتمام می رسند و همچنین طرحهای کنترل آبهای مرزی کشور با توجه به محدودیت زمانی اجرای پروتکل و قراردادهای بین المللی، را 100 درصد اختصاص دهد و ازاعتبار این پروژه ها کم نشود.

وی افزود: براساس این طرحT 28 درصد کاهش اعتبارات عمرانی اعلام شده که باید به صورت مساوی از کلیه طرح های عمرانی کسر گردد، از پروژه های مذکور کم نخواهد شد و این پروژه ها طبق جدول زمان بندی به بهره برداری خواهند رسید.

رییس کمیته آب کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: در قالب بودجه سال 89 باتوجه به کسری منابع درآمدی پیش بینی شده توسط دولت و بررسیهای نهایی که در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس پیش آمد، حدود 28 درصد از سرجمع اعتبارات پروژه های عمرانی کل کشور کسر خواهد شد که باعث  عدم اتمام طرحهای قابل بهره داری درسال 89 می شود.

محمدی افزود: در اصلاحیه لایحه بودجه 88 برای این دسته از پروژه های کنترل آبهای مرزی و پروژه های با پیشرفت بالای 85 درصد به دولت اجازه داده شد که اعتبارات را 100 درصد تخصیص دهند بنابراین ضرورت دارد تا دولت در سال جاری نیز در راستای اتمام پروژه های با پیشرفت بالای 85 درصد و پروژه های آبی بر روی رودخانه های مرزی و مشترک 100 درصد اعتبار تخصیص دهد تا هر چه سریعتر به اتمام و بهره برداری رسند.

به گفته وی طرح مذکور به امضای 34 نماینده مجلس رسید که در دستور کار مجلس قرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet