خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/16 16:47:00
سرویس سیاسی
بروجردی در گفت و گو با خانه ملت:

ایران هر روز در مبارزه با رژیم صهیونیستی راسخ‌تر می‌شود

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انقلابی بودن را یک ارزش و یک شاخص از نظر امام (ره) ذکر کرد و گفت: انقلابی ماندن مهم است.

علاءالدین بروجردی نماینده بروجردی در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مراسم بیست و یکمین سالگرد ارتحال امام راحل در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: حضرت آیت الله خامنه ای تحلیل جامعی راجع به شاخص های امام (ره) ارائه کردند و تاکید داشتند که حضرت امام (ره) به رغم توجه به رافت اسلامی و گذشت، درخصوص افرادی که از صراط مستقیم منحرف می شوند و به ارزش های اسلامی پشت می کنند، هیچ گاه گذشت نمی کردند و در همین زمینه یادآوری کردند که حتی برخی افراد با هواپیمای ایشان وارد ایران اما بعداً به دلیل خیانت ها اعدام شدند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری ثبات قدم، قاطعیت و جدیت در دفاع از ارزش های اسلامی را یکی از شاخص های امام راحل ذکر کرد، اظهار داشت: امام (ره) همواره در مواضع خود با قاطعیت برخورد می کرد؛ همچنین ایشان تاکید داشتند که امام بزگوار همواره روشن موضع گیری می کرد و هیچ گاه مبهم حرف نمی زد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر «ملاک حال افراد است» تاکید داشتند، گفت: ایشان فرمودند که برای ارزیابی افراد باید به حال افراد توجه کرد و در این زمینه طلحه و زبیر را مثال زدند و فرمودند که اگر افرادی در گذشته دارای سابقه مبارزاتی بودند باید گذشته خود را حفظ کنند و انقلابی بمانند.

بروجردی اضافه کرد: رهبری فرمودند که انقلابی بودن در گذشته ارزش است و اگر کسی نسبت به گذشته خود پشت کند گناه مضاعفی را مرتکب خواهد شد.

وی توجه به اسلام ناب محمدی و نفی اسلام امریکایی و اسلام بی تفاوتی را از دیگر شاخص های ذکر شده از سوی رهبر دانست و گفت: ایشان فرمودند که اسلام امریکایی را امام راحل همواره نفی می کردند و اسلام ناب را یک سیاست راهبردی برای مسلمین و جهانیان و شاخص مهمی می دانستند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه امام در نگاه جهانی و مسائل بین المللی نیز مواضع قاطع و درستی اتخاذ می کردند، اظهار داشت: امام راحل همواره بر حمایت از ملت مظلوم فلسطین و بیت المقدست تاکید داشتند.

بروجردی گفت: آن عده از افرادی که تا دیروز حامی ملت فلسطین بودند اما در روز عاشورا موضع گیری های تاسف باری داشتند و علیه غزه شعار دادند جزء منحرفین بوده و رفتار آنها غیرقابل قبول است.

وی افزود: امام (ره) نقش مردم در انقلاب اسلامی را مهم می دانستند و انقلاب اسلامی با رای مردم شکل گرفت که خبرگان قانون اساسی در کمترین زمان ممکن قانون اساسی را تدوین کردند که مقام معظم رهبری این مورد را یکی دیگر از شاخص های امام ذکر کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به فرمایشات رهبری درخصوص جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: حمله به کاروان آزادی توسط رژیم غاصب، به کشورهای غربی ثابت کرد که مواضع ایران درخصوص جنایتکار بودن این رژیم درست است و این رژیم جعلی به هیچ کس رحم نمی کند.

بروجردی اظهار داشت: سخنان مقام معظم رهبری درخصوص جنایات این رژیم نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران از زمان حضرت امام راحل تاکنون از مواضع خود عقب نشینی نکرده و هر روز در مبارزه با این رژیم راسخ تر می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet