خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/16 16:58:00
سرویس کمیسیون ها
محسنی بندپی خبر داد:

ارائه گزارش آلوده بودن برنج خارجی به هیات رییسه

**نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان از ارائه گزارش این کمیسیون در خصوص آلوده بودن برنج وارداتی به هیات رییسه مجلس خبرداد.

"انوشیروان محسنی بندپی" نماینده نوشهر و چالوس در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس برآلوده بودن هشت نوع برنج خارجی وارداتی به فلز سنگین سرب تاکید دارد، گفت: کمیسیون گزارش نهایی خود را جهت قرائت در صحن مجلس به هیات رییسه مجلس ارائه کرده و ما منتظر قرائت این گزارش در صحن مجلس هستیم.

وی تاکید کرد: آلوده بودن برنجهای خارجی فقط به فلز سنگین سرب محدود نمی شود و از آنجا که در خصوص میزان آلودگی در زمینه آرسینگ در کشور حد مشخص تعیین نشده کمیسیون بهداشت فعلاً در این زمینه اظهار نظری نکرده است.

نایب رییس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: تعدادی از اساتید دانشگاه و پژوهشگران و محققان سم شناسی در حال تحقیق و مشخص کردن در زمینه میزان آلودگی برنج در مورد آرسینگ و تعیین حد مجاز در این زمینه هستند که پس از تعیین حد مجاز، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برنجهای وارداتی را از نظر آلودگی به آرسینگ با این حد مجاز بررسی و گزارش آن را ارائه خواهد کرد.

محسنی بندپی افزود: با بررسی های کمیسیون هشت نوع برنج وارداتی آلوده هستند و ما از مردم می خواهیم که از مصرف این برنجها جداً خودداری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet