خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/16 18:19:00
سرویس سیاسی
در دیدار لاریجانی با رییس مجلس عمان صورت گرفت:

تاکید بر ضرورت واکنش جهان اسلام بر علیه رژیم صهیونیستی

**روسای مجلس ایران و عمان بر ضرورت واکنش قاطع کشورهای اسلامی بر علیه رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

به گزارش خانه ملت، احمدبن محمد العیسایی رئیس مجلس شورای عمان بعدازظهر امروز یکشنبه با علی لاریجانی دیدار و گفت و گو کرد.

 در این دیدار لاریجانی روابط بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عمان را ممتاز و برخوردار از ریشه دیرینه و مستحکم تاریی توصیف نمود و گفت: دو کشور در گذر تاریخ همواره روابط و مناسبات گرم و دوستانه ای را داشته اند که پشتوانه آن پیوندهای عمیق دینی، فرهنگی و تاریخی است.

لاریجانی در ادامه بر حمایت مجلس شورای اسلامی از گسترش هرچه بیشتر روابط و همکاری های بین دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد و اظهار نمود: از ظرفیت های موجود برای بسط مناسبات باید بطور کامل بهره برد و مجلس شورای اسلامی از این روند کاملاً حمایت کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تقبیح جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به کاروان کمک های انسان دوستانه به مردم بی پناه غزه گفت: جوهره و دلیل بنیادین خصومت ورزی قدمت های زورگوی جهان ویژه آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، حمایت مردم و مسئولان انقلاب اسلامی از آرمان مردم فلسطین و مخالفت با سیاست های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی است.

وی در ادامه افزود: کشورهای جهان اسلام که به نحوی روزافزون با ماهیت واقعی رژیم خشونت طلب صهیونیستی مواجه و آشنا می گردند، باید با اتخاذ موضع واحد و قاطع از کیان مردم مسلمان فلسطین دفاع کنند و اجازه قلدری به غاصبان صهیونیست ندهند.

لایجانی در پایان با اشاره به تحولات و مسائل منطقه ای و بین المللی گفت: مقابله با تروریسم و مظاهر آن نیازمند اقدامات جدی و عملی است و با رویکرد دوگانه امریکا و تفکیک تروریست ها به دو مقوله خوب و بد نمی توان به ریشه کنی تروریسم پرداخت.

در ادامه این دیدار همچنین احمدبن محمد العیسایی رئیس مجلس شورای عمان از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم و قدرتمند در منطقه نام برد و با اشاره به روابط خوب کشور متبوعش با کشورمان گفت: پادشاه و سایر مقامات و مردم عمان نسبت به گسترش بیش از پیش روابط و پیوندهای دوستی و برادری با جمهوری اسلامی ایران، اهتمام فراوانی قائل اند و روابط بین دو کشور در زمینه های مختلف، نمونه و مثال زدنی است.

وی در ادامه با اشاره به ابتکار اخیر مبادله سوخت از سوی کشورمان، آن را اقدامی مدبرانه خواند و با انتقاد از رویکرد دوگانه غرب و آمریکا در قبال برنامه هسته ای ایران گفت: عمان اعتقاد دارد برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران کاملاً صلح آمیز و عاری از مخاطره است و غرب به جای اعمال فشار به ایران باید با سیاست های نظام و هسته ای رژیم صهیونیستی که دارای کلاهک های هسته ای بیشماری است مقابله نماید.

وی همچنین اقدام نظامی اخیر اسرائیل علیه کاروان کمک های انسان دوستانه به مردم غزه را سبحانه و وحشیانه خواند و خاطرنشان ساخت: انتظار می رفت دنیای اسلام و تمام آزادگان جهان موضع قاطعی در قبال این جنایت اتخاذ نماید و اکنون لازم است سازمان کنفرانس اسلای با برگزاری نشستی به همدردی با آسیب دیدگان بپردازد.

رئیس مجلس شورای عمان در ادامه با تقدیر از سیاست های اصولی جمهوری اسلامی در قبال مسائل مهم جهان اسلام به ویژه فلسطین گفت: جمهوری اسلامی در مقابله با یاغیان جهانی به ویژه امریکا شجاعانه حرکت می کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی در این راستا دیپلماسی شجاعانه ای دارد که برگرفته از آموزه های امام خمینی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet