هدر موبایل
1389/03/16 17:46:00
سرویس کمیسیون ها
در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بررسی شد؛

تاکید بر مبارزه جدی با پدیده‌ شیطان پرست‌ها و موادمخدر

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص جلسه امروز کمیسیون گفت: با حضور رادان جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، سردار ساجدی‌نیا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، آقایان افشار و محمدی‌فر معاونین اجتماعی و پارلمانی وزارت کشور طرح « صیانت از امنیت عمومی و حقوق شهروندان» در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خانه ملت، کاظم جلالی گفت: در ابتدای جلسه نیروی انتظامی گزارشی از اجرای طرح عفاف و حجاب ارائه کرد. در این گزارش بیان شد که طی نظرسنجی از مردم تهران در خصوص دغدغه‌های جدی آنها و مطالبه آنها از نیروی انتظامی مشخص شد که اولین مطالبه آنها مبارزه با اراذل و اوباش و دومین مطالبه، مبارزه با مواد مخدر و سومین خواسته مردم برخورد با مزاحمان خیابانی و بدپوششی و بدحجابی بوده است.

جلالی افزود: در ادامه افشار معاون اجتماعی وزیر کشور نیز برنامه‌های ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی را تبیین کرد.

جلالی گفت: در ادامه اعضاء کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نقطه نظرات خود را مطرح کردند، بی‌تردید اجرای طرح عفاف و حجاب یک ضرورت جدی است و مبارزه با اراذل و اوباش و بدپوششی و بدحجابی و مزاحمان خیابانی که نوامیس مردم را به مخاطره می‌اندازند طبعا یک خواست و مطالبه جدی همگانی و در راستای دفاع از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی است.

وی گفت: آنچه مهم است این است که دولت خود باید پیشگام حجاب و عفاف باشد و مجموعه تحت مسئولیت دولت باید در این بخش حرکت جدی را انجام دهد. البته در اینجا منظور از دولت صرف قوه مجریه نیست، بلکه مجموعه کسانی که در نهادها و سازمان‌های حکومتی فعال هستند، اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادها، صدا و سیما، شرکت‌های دولتی، قوای قضاییه و مقننه می‌باشد.

جلالی گفت: بی‌تردید اگر به هشدارهای مقام معظم رهبری در مقوله‌ی فرهنگ، تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، غارت فرهنگی و ناتوی فرهنگی توجه جدی می‌شد، امروز ما شاهد چنین وضعیتی نبودیم. متاسفانه رویکرد دولت‌ها در سالیان پس از دفاع مقدس رویکردی مبتنی بر توجه جدی به فرهنگ اصیل دینی و اسلامی نبوده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: کمیسیون بر مبارزه جدی با پدیده‌ی شیطان پرست‌ها، مواد مخدر، شیشه و روان گردان‌ها تاکید کرد.

 

کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در ادامه جلسه کمیسیون کاکاوند به دعوت کمیسیون در جلسه حضور یافت و درخصوص چگونگی دستگیری و زندان خود در فرانسه توضیحاتی ارائه کرد.

جلالی گفت: کاکاوند چهارده ماه در زندان و بازداشت دولت فرانسه بود و امروز در کمیسیون گفت که برای یک مسافرت توریستی در 29 اسفندماه 87 وارد فرودگان شاول دوگلی پارس شدم و بلافاصله بعد از پیاده شدن از هواپیما پلیس فرانسه مرا دستگیر کرد و هرچه توضیح دادم که من کارمند وزارت نفت در ایرانم گفتند ما شما را به درخواست امریکا دستگیر کردیم.

وی افزود: کاکاوند یادآور شد که هیچ سند و مدرکی دال بر اتهامات به من ارائه نکردند و مستقیماً مرا به زندان فرستادند. متاسفانه همسرم تنها ماند و حتی اجازه ندادند با او گفت و گو کنیم.

وی گفت: وی پس از اینکه سه ماه در یک سلول انفرادی بود، دو ماه و نیم به بند منتقل شده است. در داخل این بند نیز با قاچاقچیان و قاتلین بودم و نوع برخورد آنها سراسر مزاحمت برایم بود و هرچه تلاش کردیم سلولم را عوض کنند اینکار را نکردند.

جلالی افزود: این نوع برخورد بر کشورهایی است که ادعای حقوق بشری دارند و این نقص آشکار حقوق بشر است.

وی گفت: نهایت علی رغم محاکمه و حضور دادستان هایی از امریکا از دو ایالت واشنگتن و کالیفرنیا نتوانستند هیچ اتهامی را نسبت به این شهروند ایرانی اثبات نمایند و نهایتاً دولت فرانسه مجبور به آزادی ایشان شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet