هدر موبایل
1389/03/17 09:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده لنگرود:

ورود 75 هزارتن چای قاچاق، چایکاران را نابود می‌کند

**نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، گفت: واردات بی رویه، تولیدکنندگان داخلی را بی انگیزه کرده است.

به گزارش ایسنا، مهرداد لاهوتی در جمع خبرنگاران گفت: بر فرض محال اگر بخواهیم چایکاران و چای تولید داخل را نادیده بگیریم، ورود 75 هزار تن چای قاچاق به کشور برای مصرف داخلی اسف بار است و برای حل این مشکل باید تدابیری خاص اندیشیده شود.

وی افزود: البته 121 نماینده در خصوص واردات بی رویه تذاکراتی به مجلس داده‌اند و با برنامه‌های اجرایی باید جلوی صاحبان منافع از واردات بی رویه را بگیریم که ورود چنین محصولاتی از قبیل چای، برنج و ابریشم بخش کشاورزی کشور و استان را نابود می کند.

لاهوتی خاطرنشان کرد: تولید بیش از 7 هزار تن پیله کرم ابریشم به زیر هزار تن رسیده است که این نزول تولید فقط به خاطر واردات بی رویه است.

وی در خصوص اعتبارات اختصاص یافته به راه آهن گیلان با بیان این‌که راه آهن گیلان نقش راهبردی در توسعه اقتصاد کشور خواهد داشت، خاطرنشان کرد: 87 میلیارد تومان که به راه آهن گیلان تعلق گرفته است، باید صرف پرداخت بدهی هایی شود که برای پیشرفت فیزیکی آن هزینه شده است.

نماینده شهرستان لنگرود پیشرفت فیزیکی دو سد شفارود و پلرود را که طی 24 تا 30 سال زیر ده درصد پیشرفت دارند، تصریح کرد: استان گیلان استانی کشاورزی است که در صورت مواجه با خشکسالی نیاز جدی به وجود این دو سد دارد و باید برای روند سریعتر آن تدابیری لازم اتخاذ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet