شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/17 09:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پزشکیان:

باید بهترین و بیشترین استفاده را از امکانات کشور داشته‌باشیم تا به اهداف سند چشم‌انداز برسیم

**نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، گفت: تسریع در روند توسعه کشور در گرو بهره برداری حداکثری از امکانات حداقلی است.

به گزارش ایسنا، مسعود پزشکیان در جمع مسوولان بخش گوگان از توابع شهرستان آذرشهر، افزود: با توجه به امکانات محدود در بخش‌های مختلف باید برای دست یابی به اهداف چشم انداز سند 20 ساله کشور از همین امکانات موجود بهترین و بیشترین استفاده را داشته باشیم.

وی اظهار داشت: در غیر این صورت تحقق اهداف چشم انداز و حتی برنامه های پنج ساله توسعه کشور امکان پذیر نخواهد بود.

پزشکیان با بیان این‌که رسیدن به سند چشم‌انداز 20 ساله نیازمند طراحی دقیق نقشه جامع توسعه کشور است، تصریح کرد: در این زمینه باید با اجرای طرح آمایش سرزمینی ، راه توسعه را هموارتر کنیم.

وی اضافه کرد: باید توجه داشت که شناخت وضع موجود ، پیش‌بینی دقیق نیازمندی‌ها و برنامه‌ریزی بر اساس آینده ‌نگری در نقشه جامع توسعه باید لحاظ شود تا از حداقل امکانات حداکثر بهره‌برداری به انجام برسد.

پزشکیان گفت: لازم است در اختصاص زمین، سرمایه و امکانات به طرح‌های صنعتی اهتمام ویژه‌ای نسبت به بکارگیری فناوری‌های جدید داشته باشیم، تا بازده مطلوب حاصل شود.

وی، مهمترین عوامل توسعه آذربایجان شرقی را تامین آب کشاورزی، ایجاد شبکه راه‌های مواصلاتی جدید و کم کردن هزینه‌ها و جذب سرمایه‌گذار در بخش صنعتی دانست وگفت: مجلس در کنار دولت تمام تلاش خود را برای توسعه همه جانبه استان و همچنین اشتغال‌زایی مولد انجام می‌دهد.

پزشکیان با اشاره به اهمیت اجرای طرح پزشک خانواده و ضرورت گسترش آن به شهرها، گفت: طرح پزشک خانواده اگر به درستی در جامعه اجرا و ترویج شود، بسیاری از مشکلات بهداشتی و درمانی مردم حل می‌شود.

وی، حفظ و ارتقای سلامت جامعه را هدف اصلی اجرای طرح پزشک خانواده عنوان و تصریح کرد: در این طرح هر پزشک، تعدادی از خانواده ها را زیرپوشش خود قرار می ‌دهد و در صورت لزوم آنها را به پزشک متخصص ارجاع می‌دهد که در این صورت علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها بیماری افراد راحت ‌تر قابل تشخیص و کنترل خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet