خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/17 09:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غفوری‌فرد:

نقش اصلی در حکومت اسلامی با ولی فقیه است

**غفوری‌فرد گفت: بزرگ‌ترین کینه دشمنان خارجی این است که آنان می‌دانند حکومت اسلامی دارای ظرفیت بسیار بالایی برای استقرار حکومت و برکندن بنیان سایر حکومت‌های بشری است به همین دلیل به انحاء مختلف درصدد نابودی آن هستند.

حسن غفوری‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بزرگ‌ترین هدف امام (ره) از ابتدای نهضت تا زمان استقرار نظام جمهوری اسلامی، نهادینه کردن حکومت اسلامی بود.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، افزود: بطور طبیعی نقش اصلی در حکومت اسلامی با ولی فقیه است. ولی فقیه بر حکومت ناظر و حاکم است. مدل حکومتی امام خمینی علاوه بر جمهوری اسلامی برای جهان نیز یک الگوست. امام (ره) هر آنچه که می‌گفتند و انجام می‌دادند فقط و فقط برای ساری شدن حکم الله بود. لازمه پیاده شدن احکام الهی قرار گرفتن فقیه جامع مدیر مدبر آشنا به زمان در راس حکومت است.

این عضو اصولگرای مجلس هشتم، شرایط فوق را مبنای حکومت ولی فقیه دانست و افزود: حاصل عمر حضرت امام (ره) معرفی نوع جدیدی از حکومت بود که مقام معظم رهبری بیست و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) نیز به آن اشاره کردند. در حکومت ولی فقیه فقط قانون خدا قابل اجراست.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، استقرار نظام ولایت فقیه از سوی امام خمینی (ره) را به این دلیل حائز اهمیت دانست که تمام شرایط جهان در آن مقطع از تاریخ به نفع نظامات مادی غرب بود.

وی تاکید کرد: میراث بزرگ امام (ره) در میان ملتی به ودیعه گذاشته شد که از لحاظ سیاسی، اقتصادی و نظامی در پایین‌تر سطح قرار داشت و این در حالی بود که حکومت سلطنتی پهلوی از همه نوع امکانات و ظرفیتی برخوردار بود. بطور مثال رژیم پهلوی بزرگ‌ترین ارتش غیراتمی جهان را در اختیار داشت و این ارتش پنجمین ارتش بزرگ جهان بود. افزون بر آن کلیه‌ی شاهرگ‌های اقتصادی، سیاسی، نظامی، علمی و فرهنگی، به اضافه کل درآمد نفت و حمایت‌های همه‌جانبه آمریکا و هم‌پیمانانش در اختیار رژیم پهلوی بود. حتی شوروی کمونیستی که وجهه‌ی آزادی به خود می‌گرفت قیامی مثل قیام 15 خرداد 1342 را حرکت کور عوامل ارتجاع سیاه قلمداد کرد.

غفوری‌فرد تصریح کرد: امام با همراهی مردم توانست با دست خالی در برابر همه جهانخواران چه در پیروزی انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس ایستادگی کند؛ حتی در برابر کودتاها، تحریم‌ها و توطئه‌های داخلی نیز مقاومت کرد. امام خمینی (ره) علاوه بر غلبه بر همه مسائل توانست جمهوری اسلامی را در سطح یک کشور توسعه‌یافته به دنیا معرفی کند. نسل امروز باید در قالب تحقیق و پژوهش علل و عواملی این پیروزی بزرگ را جست‌وجو کند. لازمه این کار آشنا شدن با افکار، اندیشه و سیره امام (ره) در قالب کتب منتشر شده از سوی امام و وصیت‌نامه سیاسی الهی ایشان است.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، تاکید کرد: بزرگ‌ترین وظیفه‌ی جهان امروز آشنایی با اندیشه و افکار امام خمینی (ره) است. ملت‌هایی که خواهان استقلال، عظمت و اقتدارند باید از تحول بزرگی که اواخر قرن بیستم در جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاد شناخت و تفسیر درست و دقیقی پیدا کنند تا راه نجات خود را بیابند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet