خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/03/17 09:44:00
سرویس کمیسیون ها
احمدی بیغش خبر داد

دعوت حافظ منافع مصر به کمیسیون امنیت ملی

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در راستای پیگیری های سفر تعدادی از نمایندگان به غزه مقرر شد تا حافظ منافع دولت مصر در تهران به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دعوت و هماهنگی های لازم انجام شود.

"محمود احمدی بیغش" نماینده شازند در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه صبح دیروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه همه اعضای کمیسیون اتفاق نظر داشتند که سفر نمایندگان به غزه هر چه سریعتر باید انجام شود.

وی افزود: در همین جلسه علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی تماس گرفتند و درخصوص سفر نمایندگان به غزه با جلیلی صحبت کردند که ایشان نیز از انجام این سفر استقبال کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد تا از حافظ منافع دولت مصر در ایران دعوت شود تا روز سه شنبه این هفته در جلسه کمیسیون حضور یابد و هماهنگی های لازم پیرامون انجام هر چه سریعتر این سفر به عمل آید.

بیغش گفت: از آنجا که ورود نمایندگان به غزه باید از گذرگاه رفح واقع در خاک مصر صورت گیرد لذا لازم است تا با حافظ منافع دولت مصر در ایران صحبت شود تا ایشان تدابیر و مقدمات لازم را برای این سفر به عمل آید.

بیغش که خود یکی از متقاضیان اصلی سفر به غزه است توضیح داد در این جلسه نمایندگانی که خواستار سفر به غزه هستند تاکید داشتند این سفر هر چه سریعتر باید انجام شود و بهتر است تا این سفر هفته آینده صورت گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه برخی از نمایندگان پیشنهاد دادند که اگر قرار است این سفر صورت گیرد بهتر است جمع زیادی از نمایندگان به این سفر اعزام شوند که در همین راستا پیشنهاد شد تا این سفر به صورت دسته جمعی و با حضور حداقل 30 نماینده از مجلس شورای اسلامی صورت گیرد.

بیغش تصریح کرد: با هماهنگی های که با علی لاریجانی رئیس مجلس انجام شده قرار است تا 4 نماینده از مجلس برای حضور در جمع مردم غزه عازم سرزمین های اشغالی شوند.

به گفته وی نمایندگان به طور جد پیگیر این سفر هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet