هدر موبایل
1389/03/17 10:24:00
سرویس کمیسیون ها
صبور خبر داد:

تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی آغاز شد

**هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تامین اجتماعی و شرکت های زیرمجموعه آن (شستا) و سازمان بازنشستگی امروز فعالیت کاری خود را آغاز می‌کند.

"جواد صبور" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اعلام این خبر  در تشریح روند فعالیت هیات تحقیق و تفحص از سازمان‌های تامین اجتماعی و بازنشتگی گفت: با توجه به گستردگی سازمان تامین اجتماعی و شرکت های سرمایه گذاری که در زیرمجموعه آن قرار دارند از جمله «شستا» مقرر شد، طی تقسیم کاری که بین  اعضای هیات که تمامی اعضای کمیسیون اجتماعی را شامل می‌شوند، صورت می‌گیرد، بخش‌های مختلف این مجموعه به صورت جداگانه و موردبررسی قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: اعضای تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در تیم‌های جداگانه، با استقرار در سازمان تامین اجتماعی، شستا و دیگر بخش‌های مجموعه مورد نظر، وظایف خود را به انجام خواهند رساند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس یاداور شد: تیم‌های تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی با بازرسی بخش‌های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی، سازمان بازنشستگی و شرکت‌های تابعهف برداشت‌های خود به صورت مکتوب و دقیق ثبت می نمایند.

وی گفت: فعالیت اعضای هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی با فعال شدن دفاتری تحت عنوان کمیته تحقیق و تفحص رسمیت می‌یابد..

درخواست تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از روز 15 دی ماه 1388 در کمیسیون اجتماعی مجلس مورد بررسی قرار گرفت و با اکثریت آراء به تصویب اعضای این کمیسیون رسید و به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برای طرح در صحن علنی ارائه شد.

نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه 1389 با 277 رای مثبت، 2 رای منفی و 5 رای ممتنع با تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی موافقت کردند.

براساس آئین نامه داخلی مجلس کمیسیون اجتماعی موظف بود در مدت 20 روز اعضای هیات تحقیق و تفحص را از بین نمایندگان تعیین و به رئیس مجلس جهت صدور ابلاغ معرفی کند.

در جلسه روز یکشنبه 16 خرداد ماه کمیسیون اجتماعی مجلس، سلیمان جعفرزاده به عنوان رئیس، هادی مقدسی و سیدعلی محمد موسوی به عنوان نواب رئیس و "صمد فدایی" به عنوان دبیر هیات تحقیق و تفحص انتخاب شدند.

بر اساس اصل 76 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور را دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet