هدر موبایل
1389/03/16 16:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینیان:

ملاک از نظر امام حال فعلی افراد است

**نماینده مردم تهران گفت: امام ملاک را مشخص کردند که میزان حال فعلی افراد است و اگر کسی در گذشته نیز خوب عمل کرده باشد امروز با پشت کردن به انقلاب اسلامی، موجب از بین بردن اعمال خود می‌شود.

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مؤلفه‌ها و شاخصه‌های خط امام که رهبر معظم انقلاب آنرا تبیین کرده‌اند و نیز واکنش مردم به رفتار و رویه سید حسن خمینی در مراسم 14 خرداد با تاکید بر اینکه باید بصیرت مردم را جدی گرفت، گفت: مردم خط حقیقی امام را بر نزدیکان ایشان ترجیح می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه اینگونه خبط‌ها اولین بار نیست که از سوی نزدیکان و خانواده امام سر می‌زند، گفت: اینگونه وقایع در دوران گذشته نیز صورت پذیرفته تا جایی که در مقطعی حسین خمینی با حمایت از بنی‌صدر در مقابل انقلابیون ایستاد و در مقابل امام او را بازداشت خانگی کرد و سرانجام آنرا از خود راند.

حسینیان با اشاره به تذکرات گذشته وی به سید حسن خمینی درباره رفتارش، اظهار داشت: به او نیز پیشتر گفته بودم که به خط امام بازگردد و از نسبت به خود با امام سوء استفاده نکند اما به این مطالب توجهی نشد و وقتی که مردم می‌بینند سید حسن که نوه امام است با سران فتنه در دور یک میز جمع می‌شوند به او واکنش نشان می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه مردم در روز 14 خرداد و به هنگام سخنرانی سید حسن خمینی با گفتن شعار "مرگ بر منافق " از او می‌خواستند تا بصیرت داشته باشد و به خط امام برگردد، خاطرنشان کرد: به جای اینکه نزدیکان امام موضع‌گیری کرده و از تجربیات تلخ استفاده شیرین کنند نباید صورت مسئله را پاک کرده و از خود سؤال کنند که چقدر مردمی که آنها را دوست می‌داشتند امروز اجازه صحبت کردن به آنها را نمی‌دهند.

رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس مجددا به سید حسن خمینی و نزدیک و اقوام امام توصیه کرد که به راه امام خمینی بازگشته و بصیرت مردم را مدنظر خود قرار دهند.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در خصوص اظهارات رهبر انقلاب پیرامون مؤلفه‌های خط امام و نسبت گذشته آنان با رفتار فعلی‌شان گفت: در تمام ادوار تاریخی و حتی حیات امام اینطور بوده است که عده‌ای که جانفشانی کرده و با صداقت از انقلاب دفاع کرده‌اند پس از قرار گرفتن بر سر دو راهی بین دنیا و آخرت، دنیا را انتخاب کرده و بریده‌اند.

حسینیان افزود: نزدیکان امام باید پیش از دیگران احساس کرده باشند که انقلاب میراث امام است و برای امام از همه مهمتر انقلاب بود همانطور که وقتی پای انقلاب به میان آمد، امام ثمره خود یعنی آقای منتظری را قطع کرد.

وی خطاب به نزدیکان و اطرافیان و نیز اقوام امام متذکر شد که خط اصیل امام را پیروی کرده و با فتنه‌گرانی که در مقابل نظام اسلامی و خط امام قرار گرفته‌اند و به دنبال احیای اسلام آمریکایی بوده‌اند، همراه نشوند.

نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه امام هیچگاه برای نسب و قومیت ارزشی قائل نبودند، تاکید کرد: امام ملاک را مشخص کردند که میزان حال فعلی افراد است و اگر کسی در گذشته نیز خوب عمل کرده باشد امروز با پشت کردن به انقلاب اسلامی، موجب از بین بردن اعمال خود می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet