هدر موبایل
1389/03/16 15:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زاکانی:

فرمایشات رهبری در خصوص خط امام تکلیف را برای همگان روشن کرد

**عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به واکنش‌های مردم در مراسم ۱۴ خرداد به برخی از اطرافیان امام ابراز امیدواری کرد که این مسئله موجب فراهم شدن اسباب تنبه برای آنان شود چرا که راه برگشت همواره مهیا است.

علی رضا زاکانی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با فارس با اشاره به معیارها و مولف‌های خط امام و همچنین واکنش مردم در مراسم 14 خرداد به رفتارهای برخی از اقوام امام (ره) گفت: عمل به مولفه‌های اسلام ناب محمدی که متبلور در اندیشه‌های حضرت امام بود و از طرفی پایبندی به به نکاتی که امام همواره به آنان تاکید می‌ورزیدند نسبت افراد را با راه و خط امام مشخص می‌کند.

وی متذکر شد: هر کس که ادعای پیروی خط امام را دارد باید هم در مقام عمل و اندیشه و هم حوزه باور به اسلام ناب محمدی اعتقاد داشته و سیره و روش امام را سرلوحه عمل خود قرار دهد و در مسیر دفاع از انقلاب اسلامی کوتاه نیاید.

زاکانی با بیان اینکه آنچه رهبر معظم انقلاب به عنوان مولفه‌ها و شاخصه‌های خط امام ابراز داشتند در اندیشه و رفتار و گفتار امام (ره) همواره قابل مشاهده بوده است تصریح کرد: مدعیان خط امام باید نسبت خود را با این مولفه‌ها بسنجند و ببیند آیا در خط امام‌اند یا در نقطه مقابل خط امام ایستاده‌اند.

وی با اشاره به شکل گیری جریان مدعی خط امام یادآور شد: جریانی در گذشته و در حوزه سیاسی خود را پیرو خط امام نامیدند و بر این اساس به رقابت با سایر گروه‌ها پرداختند در حالی که در بررسی سیر تطورات رفتارهای برخی از این جریان مشخص شد که نه تنها در خط امام نیستند بلکه در مقابل خط امام ایستاده و با دشمنان پیوستگی دارند و با لجاجت و خواسته‌های که ترغیب می‌کنند عمل به دنبال زدن ریشه‌ای است که امام آن درخت نیرومند را بنیان گذاشت و نظام اسلامی را بر پا کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس سپس خاطرنشان کرد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص خط امام آنقدر جامع و شفاف بوده است که تکلیف را برای همگان روشن می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ملت قهرمان ایران در 9 دی و 22 بهمن سال گذشت به تاسی به این شاخصه‌ها مرز بندی خود را با دشمنان مشخص کرد و اعتقاد خود را به صراحت بیان داشت.

زاکانی در ادامه گفت و گوی خود با فارس در پاسخ به سؤالی در خصوص واکنش ملت به برخی از نزدیکان و اقوام امام به دلیل رفتارهایشان گفت: این امر یک زنگ خطری است که باید خود این عزیزان تامل کنند که در گذشته چه پیامی را به ملت هوشیار ما رسانده‌اند این گونه ملت از آنان برانگیخته می‌شوند و اظهار نارضایتی می‌کنند.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تاکید کرد: به نظر من هنوز دیر نشده با برگشت در مسیر امام و انتقال مفاهیم و پیام‌های ایشان شرایط تنبه این افراد فراهم شود.

وی افزود: مسیر بازگشت همواره مهیا است و ملت با اسلام ناب و ولایت عهد و پیمان بسته‌اند و آن چیزی که برایشان مهم است، راه، روش، و سیره امام است که امیدواریم اطرافیان نسبی امام این موارد را رعایت کرده و امیدواریم که راه برگشت مهیا باشد. چرا که ملت آغوش خود را باز گذاشته.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet