هدر اصلی
1386/11/07 11:03:00
سرویس بین الملل
سید علی ریاض:

همکاری ایران و عربستان سعودی مانعی برای تلاش دشمنان اسلام جهت ایجاد اختلاف در دنیای اسلام است

سید علی ریاض گفت: همکاری دو کشور ایران و عربستان سعودی همواره مانعی برای تلاش دشمنان اسلام جهت ایجاد تفرقه و اختلاف در دنیای اسلام بوده است.

"سید علی ریاض" رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و عربستان سعودی که در راس یک هیات پارلمانی به این کشور سفر کرده است، روزگذشته شنبه با "صالح بن حمید" رئیس مجلس مشورتی پادشاهی عربستان سعودی دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش خانه ملت،" صالح بن حمید" رئیس مجلس عربستان با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات فیمابین گفت: همکاری ها و مناسبات دوستانه دو کشور تامین کننده امنیت منطقه و منافع جهان اسلام خواهد بود.

 وی افزود: دشمنان اسلام و مردم منطقه از اختلاف دو کشور سودی می برند و نباید اجازه دهیم دیگران در روابط دوکشور اخلال ایجاد کنند و تحوالات سالهای اخیر در منطقه ثابت کرد دو کشور به برقراری روابط دوستانه با یکدیگر نیاز دارند.

براساس این گزارش "سید علی ریاض" رئیس گروه دوستی پارلمانی ایرانی- عربستان سعودی با مفید خواندن مذاکرات خود با مقامات پارلمانی عربستان سعودی گفت: تحولات منطقه و منافع جهان توسعه و گسترش همکاری های ایرانی و عربستان سعودی را به عنوان دو کشور مهم و تاثیرگذار در منطقه ضروری ساخته است.

همچنین وزیر امور خارجه عربستان سعودی در دیدار هیات پارلمانی کشورمان با بیان این که ریاض از گسترش ارتباطات دوستانه دو کشور حمایت می کند گفت: چشم اندازهای فراوانی برای توسعه و تعمیق همکاری فیمابین وجود دارد که باید از آنها بهر گرفت.

 وی با تاکید به جایگاه و اهمیت ویژه دو کشور در منطقه و جهان اسلام گفت: با توجه به نقش مهم و موثر دو کشور در منطقه است اسلامی امید فراوانی به همکاری های دوستانه فیمابین دارد.

 وی افزود: عربستان سعودی با کسانی که می خواهند با ایجاد اختلاف میان دو کشور به منافع امت اسلامی ضربه بزنند، مقابله خواهد کرد و اراده رهبران دو کشور، توسعه و گسترش هرچه بیشتر روابط برادرانه فیمابین است.

وی ایران را کشور مهم و موثر در منطقه و جهان اسلام دانست و گفت: توسعه و گسترش مناسبات دوستانه با ایران برای کشورش از اهمیت خاصی برخوردار است . 

سید علی ریاض رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و عربستان سعودی در این دیدار با اشاره به مذکرات خود با مقامات پارلمانی عربستان سعودی و دیدگاههای مشترک در زمینه تحولات منطقه و جهان اسلام گفت: جمهوری اسلامی ایران توسعه و تقویت همکاری های دوستانه میان کشورهای اسلامی بویژه ایران و عربستان سعودی را در راستای تامین منافع امت اسلامی ضروری می داند.

وی ابراز اطمینان کرد تلاش های دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه و اختلاف میان دو کشور موثر نخواهد بود.

   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet