شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/17 11:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده سبزوار:

دامداران در وضعیت معیشتی بدی هستند

**نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: تولید کنندگان اصلی شیر که دامداران و روستاییان هستند، در سطح مطلوبی از درآمد قرار ندارند.

به گزارش ایسنا محمدرضا محسنی ثانی، افزود: متاسفانه افزایش سطح تولید شیر از طریق تامین حداقل هزینه تمام شده آن برای دامداران موضوعی است که از سوی جهاد کشاورزی مغفول مانده است و به همین دلیل اغلب دامداران در وضعیت معیشتی بدی به سر می برند.

وی تاکید کرد: سیاست‌های حمایتی دولت از بخش کشاورزی هنوز هم ضعیف است و این قشر مولد که بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری موثرترین قشر در تولید هستند، دچار مشکلات جدی مالی هستند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست های کلان اقتصادی کشور گفت: در بحث تولید،عرضه و تقاضای شیر، استراتژی مشخصی در سطح مالی وجود ندارد که این امر باعث سردرگمی نهادهای مربوط به این ماده غذایی مهم شده است.

وی گفت: توجه به قیمت شیر یکی از مواردی است که وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت بازرگانی باید در دستور کار خود قرار دهند تا از یک سو شیر با قیمت بالاتر از تولیدکننده خریداری شود و از سوی دیگر با قیمت کمتر به دست مصرف کننده برسد.

محسنی ثانی بهترین راه برای دستیابی به این مهم را تخصیص یارانه به بخش تولید شیر دانست و عنوان کرد: اگر دولت به تولید کنندگان یارانه تولید شیر اعطا کند، هزینه تمام شده این محصول تامین شده و مصرف کننده نیز با قیمت کمتر از این ماده غذایی، استفاده خواهد کرد،چون تولید کننده مجبور نخواهد بود قیمت ها را افزایش دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet